BMW serii 5 od AC Schnitzer

Niemiecka firma AC Schnitzer przygotowała ofertę dla posiadaczy nowego BMW serii 5, którzy chcieliby dodać swojemu autu indywidualnego stylu i poprawić jego osiągi.

BMW serii 5 od AC Schnitzer BMW serii 5 od AC Schnitzer BMW serii 5 od AC Schnitzer BMW serii 5 od AC Schnitzer

Inżynierowie z AC Schnitzer opracowali specjalny pakiet „performance” dla modelu 530d, pozwalający zwiększyć moc silnika ze standardowych 245 do 286 KM. Zestawy wzmacniające dla pozostałych wersji z jednostkami wysokoprężnymi (520d, 525d, 535d) będą dostępne już wkrótce.

Firma oferuje także nowy, sportowy układ wydechowy zakończony chromowanymi nakładkami, którego głównym zadaniem jest dostarczanie odpowiednio mocnych wrażeń akustycznych. Element ten dostępny jest w modelach 550i, 535i, 535d i 530d.

Odpowiednie właściwości jezdne zapewnia przekonstruowane zawieszenie ze sztywniejszymi sprężynami, obniżającymi nadwozie o 25 mm. Na przedniej osi znalazły się także 8-tłoczkowe zaciski hamulcowe, gotowe do skutecznego wyhamowania tej sportowej limuzyny z maksymalnych prędkości.

Nabywcy mogą wybierać spośród różnych wzorów obręczy aluminiowych, dostępnych w rozmiarach 19 i 20 cali. Największe koła oferowane są z oponami 245/35 R20 z przodu i 285/30 R20 z tyłu.

Wzmocnione modele BMW „by AC Schnitzer” można rozpoznać po nowej przedniej nakładce na zderzak, chromowanej „nerce”, wyprofilowanym spoilerze dachowym i bagażnikowym oraz tylnym dyfuzorze. Wewnątrz znalazły się elementy wykonane z włókna węglowego kontrastujące z srebrnymi wstawkami, podczas gdy wszelkie powierzchnie wystawione na bezpośredni kontakt z pasażerami pokryto skórą bądź alkantarą.

źródło: Carscoop / Moto Target

Leave A Comment