Velntino Balboni otrzymał klucze do miasta

20 sierpnia 2010
Bez kategorii, Lamborghini Nowości

Valentino Balboni, legendarny kierowca testowy Lamborghini, otrzymał za swoje zasługi dla motoryzacji klucze do miasta Monterey.

Velntino Balboni otrzymał klucze do miasta Velntino Balboni otrzymał klucze do miasta

Przy okazji corocznego konkursu Concorso Italiano, który odbywa się w kalifornijskim Monterey, burmistrz tego miasta Chuck Della Sala, wręczył Valentino Balboni klucze do miasta. W ten sposób podkreślono wkład legendarnego kierowcy testowego w popularyzację motoryzacji i samego miasta.

Concorso Italiano to jedna z imprez wchodzących w skład cyklu Classic Car Week, odbywającego się w Monterey. Tom McDowell, szef konkursu pojazdów włoskich podkreślił, iż Balboni regularnie pojawia się na imprezie, co zarówno w oczach organizatorów jak i uczestników podnosi jej prestiż. Jednak Classic Car Week to nie jedyne wydarzenie na które pofatygował się Balboni.

Kierowca wziął wcześniej udział w Giro Lamborghini, ekskluzywnej imprezie dla właścicieli pojazdów z bykiem na masce. Tegoroczna trasa wiodła z Napa do Monterey. W jej trakcie uczestnicy mogli doświadczyć szczególnych doznań za kierownicą swoich drogowych rakiet, ale także spróbować lokalnych przysmaków i słynnych win tego regionu.

Valentino Balboni rozpoczął swoją współpracę z Automobili Lamborghini w 1967. Do współpracy zaprosił go sam Ferucio Lamborghini. Początkowo Balboni pracował jako mechanik, a od 1973 roku zasiadał za kierownicą każdego prototypu włoskiej marki. Rok temu legendarny kierowca testowy oficjalnie udał się na emeryturę. Firma uczciła to specjalnym, limitowanym modelem Gallardo z napędem na jedną oś. Lambo LP 550-2 „Valentino Balboni” został wykonany według szczegółowych zaleceń i uwag mistrza.

źródło: Lamborghini

Leave A Comment