Saab 9-4X – premiera na Los Angeles Auto Show

20 sierpnia 2010
Bez kategorii, Nowości Saab

Saab 9-4X nie miał łatwej drogi. Po wielu perturbacjach, projekt trafi w końcu do produkcji. Jego premiera będzie miała miejsce na targach w Los Angeles.

Saab 9-4X - premiera na Los Angeles Auto Show Saab 9-4X - premiera na Los Angeles Auto Show Saab 9-4X - premiera na Los Angeles Auto Show Saab 9-4X - premiera na Los Angeles Auto Show

Kompaktowy SUV Saaba to konstrukcja oparta o Cadillaca SRX. Stylistycznie pojazd opiera się o o koncept 9-4X BioPower z 2008. Oznacza to, że nowy Saab będzie miał atrakcyjną , usportowioną sylwetkę ze wszystkimi charakterystycznymi elementami znanymi ze współczesnych modeli tej marki (grill, przednie klosze, rury wydechowe wtopione w bryłę zderzaka itp).

We wnętrzu klasyka Saaba, wyloty powietrza w formie kratki, duży „daszek” zachodzący na centralną konsolę i centralnie umieszczona stacyjka.

Pod maską powinien się znaleźć turbodoładowany motor 2,0l o mocy 245KM i V-szóstka 2,8l o mocy 300KM.

Nie ma jeszcze oficjalnych danych na temat nowego 9-4X, ale na stronie GM, w dziale pojazdów koncepcyjnych, można znaleźć informację, iż 2-litrowa jednostka pozwoli na osiągnięcie 100km/h w 8s.

W USA samochód pojawi się wczesną wiosną.

źródło: WCF / Saab

Leave A Comment