Prezydent USA Barrack Obama gościem fabryki Chryslera

6 sierpnia 2010
Bez kategorii, Chrysler Nowości

Przybyłego w dniu 30 lipca br. do Jefferson North Assembly Plant (JNAP) prezydenta USA Barracka Obamę powitał entuzjastyczny aplauz ponad 1500 pracowników-członków związku zawodowego UAW. Należący do Chrysler Group LLC zakład JNAP w Detroit to miejsce, gdzie powstaje najnowszy Jeep Grand Cherokee MY 2011.


Prezydent Obama odwiedził Jefferson North Assembly Plant po upływie nieco ponad roku od czasu wyjścia obronną ręką z procesu upadłościowego przez Chrysler Group LLC – aby osobiście zobaczyć, jak wygląda firma na drodze do odnowy i normalności.

W okresie od czerwca 2009 roku dokonania Chrysler Group LLC są następujące: osiągnięcie zysku operacyjnego w wysokości 143 mln $ za okres pierwszego kwartału 2010 roku; uruchomienie drugiej zmiany produkcyjnej w JNAP – tworząc niemal 1100 nowych miejsc pracy; majowa premiera rynkowa nowego Grand Cherokee MY 2011; przeznaczenie kwoty 179 mln $ na rozpoczęcie produkcji nowego 16-zaworowego silnika FIRE (Fully Integrated Robotized Engine) o pojemności 1,4 litra przez własny zakład GEMA (Global Engine Manufacturing Alliance) w Dundee (stan Michigan) i bezpośrednie zatrudnienie ponad 150 osób oraz – zobowiązanie zainwestowania kwoty przekraczającej 343 mln $ w należący do koncernu zakład produkcji samochodowych skrzyń przekładniowych Kokomo (stan Indiana).

Podczas wizyty prezydenta Obamy z ust szefa (CEO) Chrysler Group Sergio Marchionne padło oświadczenie, iż zakład produkcyjny Sterling Heights (Michigan) Assembly Plant (SHAP), pierwotnie przewidziany do likwidacji w roku 2012, będzie funkcjonował dalej, a w związku z uruchomieniem drugiej zmiany powstanie tam już w pierwszym kwartale 2011 roku niemal 900 nowych miejsc pracy. Pozwoli to stworzyć kolejnych 500 miejsc pracy u dostawców (kooperantów) SHAP.

Sergio Marchionne stwierdził również, iż Chrysler zamierza podwoić sprzedaż na rynkach Europy i Ameryki Południowej w latach 2010-2011 do poziomu około 200.000 pojazdów. Będzie to w znacznej mierze możliwe dzięki wykorzystaniu światowej sieci dystrybucyjnej FIATa – a szczególnie jej potencjału na obu tych obszarach rynkowych.

„Jesteśmy zaszczyceni dzisiejszą wizytą prezydenta Obamy w Jefferson North Assembly Plant także dlatego, iż za sprawą jego odważnych decyzji Chrysler był stanie przetrwać trudne czasy i faktycznie rozkwitnąć już po roku od ogłoszenia upadłości.” – powiedział Marchionne.

źródło:Chrysler

Leave A Comment