Porsche Panamera Turbo Powerkit 2010

21 sierpnia 2010
Bez kategorii, Nowości Porsche

Panamera sprzedaje się jak świeże bułeczki. Porsche postanowiło dodatkowo zwrócić uwagę klientów, dla których podstawowa odmiana Turbo to trochę za mało.

Porsche Panamera Turbo Powerkit 2010 Porsche Panamera Turbo Powerkit 2010 Porsche Panamera Turbo Powerkit 2010 Porsche Panamera Turbo Powerkit 2010

500 KM w czterodrzwiowej limuzynie brzmi dumnie. Jednak właściciele Porsche to dość specyficzna grupa klientów, żądna mocnych wrażeń i mocy, wrażliwa na punkcie własnego prestiżu. Dla najbardziej wybrednych Porsche przedstawiło zestaw, który pozwala podnieść moc widlastej ósemki z 500 do 540 KM.

Podstawowym elementem zestawu tuningowego do Panamery Turbo są dwie nowe, aluminiowo-tytanowe turbiny. Jednostka została tak zestrojona, by móc w całości wykorzystać ich potencjał. Moment obrotowy wzrósł do 750 Nm, a w przypadku odmiany z pakietem Sport Chrono do 800 Nm.

Przyspieszenie jest o 0,1 s lepsze, a prędkość maksymalna wzrosłą o… 2 km/h (do 305 km.h). Niewiele, a Power kit kosztuje prawie 16 700 euro.

Wszyscy właściciele modelu Panamera będą mogli też zdecydować się na zakup Sport Design Package. Jest to pakiet stylizacyjny, który wydobywa z sylwetki Panamery bardziej agresywne kształty m.in dzięki nowym listwom i szerszym wlotom powietrza. Koszt to ok. 4580 euro, ale montaż samych listew bocznych kosztuje 969 euro.

Ostatnią nowością są piękne szprychowe koła aluminiowe w rozmiarze 20 cali. Koła można zamówić w ramach usługi Porsche Exclusive w kolorach: GT srebrny metalik, czarny, lub też w kolorze nadwozia. Wymaga to jednak dopłaty 1588 euro.

źródło: Porsche / Moto Target

Leave A Comment