Mitsubishi i-MiEV – testy w Amsterdamie

Władze Amsterdamu przy współpracy holenderskiego przedstawicielstwa firmy Mitsubishi Motors (Mitsubishi Motor Sales Netherlands – MMSN) zaplanowały wydarzenie, które zwróciło uwagę mieszkańców na samochody z napędem elektrycznym.

Mitsubishi  i-MiEV - testy w Amsterdamie Mitsubishi  i-MiEV - testy w Amsterdamie Mitsubishi  i-MiEV - testy w Amsterdamie

Korzystając z serwisu społecznościowego Twitter.com, zaproszono mieszkańców Amsterdamu do udziału w losowaniu przejażdżki elektrycznym samochodem Mitsubishi i-MiEV.

Chętnych nie zabrakło, zebrano już wiele opinii. Propozycję skierowano do wszystkich obserwujących profil miasta Amsterdam na Twitterze. Można było wygrać krótką przejażdżkę samochodem i-MiEV w towarzystwie przedstawiciela władz miejskich i ekipy z kamerą rejestrującą reakcje kierowców, ich opinie o samochodzie i-MiEV i bardziej ogólnie o samochodach elektrycznych. Zarejestrowane materiały są umieszczone na internetowej stronie władz miejskich, by przybliżyć mieszkańcom działania na rzecz promocji pojazdów z napędem elektrycznym.

Władze Amsterdamu wraz z MMSN od wielu miesięcy pracują nad wprowadzeniem samochodów elektrycznych do miasta. W ubiegłym tygodniu Amsterdam otrzymał do dyspozycji miejski samochód i-MiEV w wersji produkowanej na rynek japoński, z kierownicą po prawej stronie. Samochód ten został sprowadzony do Holandii przez MMSN celem promocji pojazdów z napędem elektrycznym.

źródło:Mitsubishi

Leave A Comment