Mitsubishi ASX z pełnym odliczeniem VATu

12 sierpnia 2010
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Oficjalny importer samochodów Mitsubishi w Polsce – firma MMC Car Poland – wprowadza do sprzedaży swój najnowszy model – Mitsubishi ASX 4WD z 4 osobową homologacją ciężarową.

Mitsubishi ASX z pełnym odliczeniem VATu Mitsubishi ASX z pełnym odliczeniem VATu Mitsubishi ASX z pełnym odliczeniem VATu

Pozwala to na odliczenie 100% podatku VAT przy zakupie tego auta. Dzięki temu crossover ASX w wersjach z napędem na 4 koła kupowany przez właścicieli firm jest tańszy o 22% i kosztuje obecnie od 72 122 zł netto.

Wersje Mitsubishi ASX dostępne z 4 osobową homologacją ciężarową to:

– 1.8 DID 4WD (117 KM) – wszystkie wersje wyposażenia
– 1.8 DID 4WD (150 KM) – wszystkie wersje wyposażenia

Dopłata za homologację ciężarową wynosi 2 500 PLN brutto.

Nowy crossover ASX cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów w Polsce i na całym świecie.

Mitsubishi ASX jest jedynym kompaktowym crossoverem produkowanym w Japonii – powstaje w fabryce Mitsubishi Okazaki a jego konstrukcja opiera się na płycie podłogowej Project Global- tej samej, którą wykorzystano w modelach Lancer Evolution, Outlander, Lancer Sedan i Sportback oraz Delica D:5.

Jedną z kluczowych zalet nowego ASX jest nowoczesny i dopracowany niskoprężny silnik Diesla konstrukcji Mitsubishi, który gwarantuje niespotykanie niskie spalanie i emisję CO2. To pionierska konstrukcja – pierwszy na świecie Diesel w pojeździe osobowym, w którym zastosowano system zmiennych faz rozrządu.

Pierwsze testy przeprowadzane zarówno przez dziennikarzy, jak i klientów przy wykorzystaniu ASX 1.8 DID o mocy 150 KM dowiodły, że średnie spalanie może spaść nawet do 3,9 litra paliwa na 100 km, co oznacza imponujący zasięg ponad 1600 km na jednym tankowaniu!

Mitsubishi ASX przykuwa wzrok dynamiczną sylwetką a jego ergonomiczne wnętrze jest pojemne, komfortowe i bogato wyposażone.

Za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów odpowiadają system aktywnej kontroli trakcji (TCL) i stabilizacji pojazdu (ASC), system wspomagający ruszanie pod górę (HSA), układ ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), układ wspomagania hamowania, system ostrzegania o nagłym hamowaniu i 7 poduszek bezpieczeństwa wraz z poduszką kolanową kierowcy.

ASX wykorzystuje zoptymalizowaną wersję elektronicznego układu napędu na 4 koła AWC, znanego z modelu Outlander.

W Polsce oferowanych jest 21 wersji Mitsubishi ASX z 3 silnikami: najnowocześniejszym, opracowanym przez koncern Mitsubishi niskoprężnym silnikiem Diesla o pojemności 1.8 litra i mocy 116 lub 150 KM i nową benzynową jednostką 1.6 litra o mocy 117KM z napędem na jedną (1.8 DID MIVEC i 1.6 MIVEC) lub dwie osie (1.8 DID MIVEC).

Wszystkie wersje Mitsubishi ASX są wyposażone w klimatyzację. Wśród elementów wyposażenia nowego Mitsubishi ASX znajdują się też pozycje właściwe dla aut wyższej klasy, takie, jak tylna kamera parkowania, panoramiczny, szklany dach, system audio najwyższej klasy 710W Rockford Fosgate, wbudowany układ nawigacji z dyskiem twardym i 7-calowym wyświetlaczem LCD, system łączności obsługą w technologii Bluetooth oraz portami USB czy system ETACS.

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment