Mazda Shinari – nowy koncept

31 sierpnia 2010
Bez kategorii, Mazda Nowości

Mazda zaskoczyła wszystkich niespodziewaną prezentacją konceptu Shinari.

Mazda Shinari - nowy koncept Mazda Shinari - nowy koncept Mazda Shinari - nowy koncept Mazda Shinari - nowy koncept

Prezentacja miała miejsce w Mediolanie, stolicy światowej mody. Mazda na specjalnym pokazie dla ograniczonej grupy dziennikarzy pokazała koncept Shinari, który korzysta z języka stylistycznego „Kodo” – co w wolnym tłumaczeniu oznacza „ducha ruchu”.

Sylwetka Shinari tchnie dynamizmem. Samochód nawiązuje do wcześniejszych konceptów Mazdy (szczególnie do modelu Nagara). Rola konceptu Shinari, poza wskazaniem kierunku, w jakim idą styliści Mazdy, wydaje się bardzo ważna. Mazda w sposób oczywisty wykazuje, iż firma chciałaby dołączyć do grona elitarnych marek marki premium. Derek Jenkins, szef designu w Mazda North America, mówi otwarcie „chcemy grać w tej samej lidze co BMW, czy Audi”.

Wystarczy jednak jedno spojrzenie na Shinari, by zorientować się, iż aspiracje Mazdy są o wiele wyższe. Samochód z długim przodem, dwiema parami drzwi i krótkim, zadziornym tyłem przypomina luksusowe, sportowe limuzyny.

Czyżby Mazda chciała konkurować w klasie, w której króluje Panamera? Jeśli tak, to przed firmą jeszcze wiele pracy. Japoński producent zapewne uchyli rąbka tajemnicy na nadchodzących targach w Paryżu.

źródło: Mazda

Leave A Comment