Land Rover Freelander 2WD

Land Rover – brytyjski producent samochodów terenowych – we wrześniu wprowadza odświeżoną wersję najpopularniejszego modelu Freeelander 2. Na początek 2011 roku planuje premierę rewolucyjnego dla marki modelu z napędem na jedną oś.

Land Rover Freelander 2WD Land Rover Freelander 2WD Land Rover Freelander 2WD Land Rover Freelander 2WD

„Wprowadzenie wersji z napędem na jedną oś jest odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów. Rynek SUV’ów 2WD stanowi ok. 23% rynku w Europie. Oczywiście nadal będziemy produkowali najlepsze na świecie samochody terenowe z napędem na cztery koła, ale teraz będziemy oferować także wersję dla tych, którym taki napęd nie jest potrzebny do codziennej jazdy” – powiedział Przemysław Szafrański, Land Rover Brand Manager.

Freelander 2 eD4 z napędem na jedną oś będzie najoszczędniejszym Land Roverem, jaki kiedykolwiek trafił do sprzedaży – ze spalaniem na trasie na poziomie 5,3 l/100 km i emisją dwutlenku węgla zaledwie 158 g/km. Wersja eD4 wyposażona będzie w silnik o pojemności 2,2 l, mocy 150 KM, 420 Nm i prędkości maksymalnej 180 km/h oraz przyśpieszeniu od 0 do 100 km/h w 10,9 sekundy. Freelander 2 eD4 będzie dostępny w wersji z sześciostopniową skrzynią manualną z systemem Start/Stop w standardzie.

Modyfikacje „odchudziły” eD4 aż o 75 kg. Zmiany mechaniczne pociągnęły za sobą również konieczność dostosowania oprogramowania. System kontroli poślizgu kół napędowych (SCS) został zoptymalizowany do napędu przedniego, a oprogramowanie systemu stabilizacji bocznej (RSC), zapobiegającego przewróceniu się samochodu na zakręcie, zostało dostrojone do zredukowanej masy.

Nowy 2,2-litrowy turbodiesel Land Rovera będzie cichszy i wydajniejszy od poprzednika. Dzięki połączeniu nowego 150-konnego silnika Diesla, systemu Stop/Start oraz redukcji masy eD4 zaoferuje imponująco niskie spalanie w cyklu mieszanym na poziomie 6,0 l/100 km przy emisji CO2 na poziomie 158 g/km. Jest to redukcja o 11,7% w porównaniu do poprzedniego modelu TD4_e. Pomimo zmniejszenia emisji, osiągi eD4 pozostały takie same jak w modelu TD4.

Najnowsza wersja Freelandera 2, która zostanie wprowadzona we wrześniu tego roku otrzyma nowy, świeży i wyróżniający się wygląd. Zmiana obejmie face lifting zderzaka przedniego z nowymi obramowaniami lamp przeciwmgielnych, nowe wykończenie maskownicy chłodnicy, udoskonalone lampy przednie i tylne oraz dwa modele nowych 18- i 19-calowych felg. W ofercie znajdą się trzy nowe kolory nadwozia: zielony Kosrae Green, niebieski Baltic Blue i biały Fuji White.

Wewnątrz kabiny zespół projektowy unowocześnił tarcze wskaźników, zaoferował cztery nowe wzory foteli oraz opcjonalny Pakiet Premium obejmujący skórzaną tapicerkę Windsor Leather, fotele z elektryczną regulacją w zależności od wybranej opcji w 6 bądź 8 kierunkach oraz luksusowe dywaniki podłogowe i zamykany schowek centralny.

Kolejną małą, ale znaczącą zmianą jest wygląd logo Land Rovera, które w modelu 2011 będzie nowocześniejsze, srebrno-zielone a nie złoto-zielone.

źródło: Land Rover

Leave A Comment