Koniec sprzedaży Hondy Civic Type R

12 sierpnia 2010
Bez kategorii, Honda Nowości

W związku z rychłym wejściem w życie restrykcyjnej normy dotyczącej emisji spalin – Euro 5, Honda poinformowała o planowanym na koniec 2010 roku zakończeniu sprzedaży modelu Civic Type R w wielu rejonach Europy.

Koniec sprzedaży Hondy Civic Type R Koniec sprzedaży Hondy Civic Type R Koniec sprzedaży Hondy Civic Type R Koniec sprzedaży Hondy Civic Type R

Zgodnie z trendem obowiązującym w rejonie europejskim, producenci samochodów oferują coraz to oszczędniejsze, emitujące niewielką ilość zanieczyszczeń do atmosfery pojazdy. Wiele państw doceniło wysiłki tych firm, a ich rządy opracowały systemy wspierające sprzedaż pro-ekologicznych produktów, gdyż rezygnacja z tych bardziej uciążliwych dla środowiska jest nieuchronna. Honda ma nadzieję na podobne inicjatywy tam, gdzie jeszcze ich nie podjęto.

Firma kończy, bowiem sprzedaż swojego kultowego modelu w wielu krajach Europy.

Honda nie zrezygnowała jednak ze sportowego DNA. Oferując kolejne modele wyposażone w coraz to bardziej nowoczesne i respektujące środowisko naturalne napędy, firma pracuje nad tym, by oprócz małego spalania i niskiego poziomu emisji spalin, pojazdy Hondy oferowały typowy dla tej marki dreszczyk emocji. Taka idea przyświecała wprowadzeniu na rynek modelu CR-Z. Prowadząc to małe hybrydowe coupe, kierowca może skorzystać z trzech trybów jazdy, w tym trybu pozwalającego na prowadzenie auta w bardziej sportowym stylu.

W Polsce norma Euro 5 zacznie obowiązywać tak samo, jak w większości krajów europejskich. Być może nowe przepisy przyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa i w konsekwencji zwiększenia zainteresowania zakupem samochodów z napędem przyjaznym dla środowiska naturalnego.

źródło: Honda

Leave A Comment