Brabus SLS AMG – ponad standard

28 sierpnia 2010
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Brabus ma rozwiązanie dla każdego, kto chciałby, aby jego Mercedes-Benz SLS AMG w jeszcze większym stopniu wyróżniał się z tłumu i nieco szybciej „połykał” kolejne kilometry niemieckich autostrad.

Brabus SLS AMG - ponad standard Brabus SLS AMG - ponad standard Brabus SLS AMG - ponad standard Brabus SLS AMG - ponad standard

Pakiet aerodynamiczny obejmuje przedni spoiler, nowe wloty powietrza w przednim zderzaku i błotnikach, mały spoiler na pokrywie bagażnika oraz nowy zderzak z tyłu ze zintegrowanymi czterema końcówkami sportowego układu wydechowego.

Niemiecka firma wyposażyła także Mercedesa SLS AMG w 20-calowe felgi aluminiowe z oponami 275/30 ZR20 z przodu i 22-calowe felgi z oponami 295/25 ZR21 z tyłu.

Brabus nadal pracuje nad kompleksowym programem wzmacniającym dla 6,3-litrowego V8, który seryjnie wytwarza 563 KM, dlatego na razie nabywcom czarnego „Merca” powinno wystarczyć dodatkowe 10 KM mocy generowane dzięki zmienionemu układowi wydechowemu. Układ ten jest o 12 kg lżejszy od fabrycznego i posiada pneumatycznie sterowany zawór, który reguluje poziom hałasu i jest aktywowany z kokpitu.

Dostępny jest również system regulacji wysokości zawieszenia, które można obniżyć o 40 mm.

We wnętrzu Brabus oferuje takie „bajery” jak nowy prędkościomierz, sportowe koło kierownicy, unikalną skórzaną tapicerkę, podświetlane logo BRABUS i sportowe pedały.

źródło: Mercedes / MT

Leave A Comment