Nowe BMW 5 Touring

Nowe BMW serii 5 Touring jest uosobieniem perfekcyjnego połączenia radości z jazdy i wydajności oraz wszechstronności i sportowej elegancji.

Nowe BMW 5 Touring Nowe BMW 5 Touring Nowe BMW 5 Touring Nowe BMW 5 Touring

Czwarta generacja biznesowego Touringa przyciąga charyzmatyczną estetyką sylwetki, nowoczesną funkcjonalnością na najwyższym poziomie i charakterystyczną dla marki dynamiką jazdy w połączeniu ze wzorcową wydajnością. Liczne dodatki zapewniające komfort i bezpieczeństwo, które zawierają spotykane tylko w BMW systemy asystujące, potwierdzają doskonałą jakość nowego BMW serii 5 Touring jako idealnego pojazdu do podróży w wyższej klasie średniej.

Nowe BMW 5 Touring Nowe BMW 5 Touring Nowe BMW 5 Touring Nowe BMW 5 Touring
Stylistyka: indywidualna linia, sportowa elegancja.

Stylistyka nowego BMW serii 5 Touring nosi znamiona dużej indywidualności w proporcjach i w kształcie karoserii. Ta oryginalność i rozpoznawalność nadaje mu dynamiczny i silny charakter. Długa maska silnika, krótkie zwisy, największy rozstaw osi w swoim segmencie, wydłużona linia boczna i dynamicznie opadająca ku tyłowi linia dachu sprawiają, że na tle konkurencji nowe BMW serii 5 Touring wyróżnia się wyjątkową elegancją.

Wszechstronność: Inteligentne rozwiązania dla uzyskania nowoczesnej funkcjonalności.

Ze swoim uniwersalnym wnętrzem i inteligentnymi rozwiązaniami nowe BMW serii 5 Touring może sprostać najróżniejszym wymaganiom. Pojemność bagażnika wynosi 560 litrów. Pojemność tę można zwiększyć w zależności od potrzeb nawet do 1670 litrów dzięki unikalnej dla tego segmentu funkcjonalności oparcia tylnej kanapy.

Oparcie dzielone jest w stosunku 40 : 20 : 40, a jego nachylenie można regulować w zakresie 11 stopni. Oparcie można złożyć po naciśnięciu dwóch dźwigni znajdujących się w bagażniku, podczas gdy pokrywa przestrzeni ładunkowej opuszcza się automatycznie podczas zamykania tylnej klapy. Osobno otwierana tylna szyba automatycznie unosi się w górę po naciśnięciu przycisku.

Wrażenia z jazdy: doskonała dynamika i niezależny komfort.

Nowoczesna technologia napędu i zawieszenia nadaje pojazdowi doskonały, sportowy charakter i zwiększa komfort jazdy. Opcjonalnie układ kontroli dynamiki jazdy pozwala dobrać indywidualną konfigurację pojazdu. Nowe BMW serii 5 Touring wyposażone jest standardowo w pneumatyczne zawieszenie tylnej osi wraz z regulacją poziomu nadwozia, a opcjonalnie samochód jest dostępny z układem Adaptive Drive oraz zintegrowanym aktywnym układem kierowniczym.

W chwili rozpoczęcia produkcji nowego BMW serii 5 Touring oferowane będą dwa sześciocylindrowe rzędowe silniki benzynowe oraz jeden sześciocylindrowy i jeden czterocylindrowy silnik wysokoprężny. BMW 520d Touring napędzane jest czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 135 kW/184 KM z aluminiową skrzynią korbową i układem wtrysku bezpośredniego Common-Rail. W standardzie znajduje się funkcja Auto Start Stop, a średnie zużycie paliwa w cyklu pomiarowym UE wynosi 5,1 litra/100 km. Emisja CO2kształtuje się na poziomie 135 g/km, co plasuje tę wersję na pierwszym miejscu w segmencie pod względem wydajności.

W BMW 535i Touring sześciocylindrowy silnik rzędowy w technologii BMW TwinPower Turbo z bezpośrednim wtryskiem benzyny High Precision Injection i układem VALVETRONIC osiąga moc 225 kW/306 KM. Maksymalna moc sześciocylindrowego silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny (High Precision Injection) w BMW 523i Touring w trybie mieszanki ubogiej wynosi 150 kW/204 KM. W BMW 530d Touring zastosowano sześciocylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny o mocy 180 kW/245 KM, spełniający wymogi normy Euro 6 dzięki opcjonalnej technologii BMW BluePerformance. Standardowo wszystkie wersje nowego BMW serii 5 Touring są zgodne z normą Euro 5.

BMW EfficientDynamics: BMW serii 5 umacnia pozycję lidera.

W wyposażeniu dodatkowym wszystkich wersji nowego BMW serii 5 Touring oferowana jest ośmiobiegowa skrzynia automatyczna. Przyczynia się ona dodatkowo do zwiększenia wydajności, podobnie jak elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego EPS, zastosowane we wszystkich wersjach. Do standardowych rozwiązań BMW EfficientDynamics zastosowanych w samochodzie w kombinacji zależnej od danego modelu należą: odzysk energii hamowania, funkcja Auto Start Stop (BMW 520d), wskaźnik zmiany biegu, odpowiednie do potrzeb sterowanie agregatami pomocniczymi i aktywna aerodynamika poprzez sterowanie klapami powietrza. Inteligentna lekka konstrukcja składa się z drzwi, maski silnika, przednich błotników oraz komponentów układu napędowego i jezdnego wykonanych z aluminium.

Innowacyjne systemy asystujące BMW ConnectedDrive.

Oferta BMW ConnectedDrive obejmuje między innymi systemy asystujące, takie jak asystent parkowania (Parking Assistant), Surround View, ostrzeżenie przed najechaniem z funkcją hamowania, w połączeniu z aktywnym tempomatem (Active Cruise Control), ostrzeganiem przed zmianą pasa ruchu i przed zjechaniem z pasa ruchu (Lane Change Warning i Lane Departure Warning), funkcja Speed Limit Info, asystentem świateł drogowych, BMW Night Vision z rozpoznawaniem osób oraz wyświetlacz Head Up. Ponadto wykorzystano innowacyjne funkcje biurowe za pośrednictwem Bluetooth.

źródło: BMW

Leave A Comment