Nadchodzi nowa generacja Superba GreenLine

15 lipca 2010
Bez kategorii, Nowości Skoda

Już w czwartym kwartale br. zostanie uruchomiona produkcja Superba GreenLine II generacji.

Nadchodzi  nowa generacja Superba GreenLine Nadchodzi  nowa generacja Superba GreenLine Nadchodzi  nowa generacja Superba GreenLine Nadchodzi  nowa generacja Superba GreenLine

Ten ekologiczny model, charakteryzujący się doskonałymi parametrami, jeśli chodzi o poziom zużycia paliwa i emisji spalin, będzie wyposażony w nowy silnik 1,6 TDI CR DPF o mocy 105 KM. Jednostka spełnia wymogi normy EU5, które w przypadku silników diesla są dodatkowo zaostrzone, głownie jeśli chodzi o emisję tlenków azotu i cząstek stałych.

Osiągnięcie tak niskiej wartości emisji spalin w tej jednostce napędowej możliwe było dzięki wykorzystaniu technologii Common Rail. Pozwala ona na płynną regulację ciśnienia i przebiegu wtrysku paliwa odpowiednio do warunków pracy silnika, co przyczynia się do polepszenia osiągów jednostki napędowej.

Nadchodzi  nowa generacja Superba GreenLine Nadchodzi  nowa generacja Superba GreenLine Nadchodzi  nowa generacja Superba GreenLine Nadchodzi  nowa generacja Superba GreenLine

W przypadku limuzyny z nowym silnikiem, poziom emisji CO2 wynosi zaledwie 114 g CO2/km, z kolei Superb GreenLine II z nadwoziem kombi emituje 115g CO2/km. Jest to jedna z najniższych wartości emisji CO2 w tej klasie. Dla porównania, w poprzednim modelu Superb GreenLine liftback z silnikiem 1.9 TDI (105 KM), poziom emisji CO2 wynosił 129g CO2/km.

Aby obniżyć poziom zużycia paliwa i emisji spalin, zastosowano liczne rozwiązania technologiczne. Samochód posiada m.in. funkcję START-STOP, która dobrze sprawdza się w warunkach miejskich (zatrzymuje silnik w czasie postoju, np. na światłach). Ponadto, Superb GreenLine II wyposażony jest w obniżone zawieszenie oraz opony o niższym oporze toczenia. Zmniejszono również masę własną pojazdu, rezygnując z koła zapasowego jako wyposażenia standardowego (samochód jest wyposażony w zestaw do naprawy kół). Za zmianę biegów odpowiedzialna jest pięciobiegowa manualna skrzynia biegów z dłuższymi przełożeniami.

źródło: Skoda

Leave A Comment