Lamborghini stworzy nowego SUVa i supersportowca

23 lipca 2010
Bez kategorii, Lamborghini Nowości

Wygląda na to, iż Lamborghini obrało zupełnie inną taktykę niż konkurencyjne Ferrari – firma szykuje SUV-a i supersportowca dla szerszego grona odbiorców.


Ferrari pośród supersportowych marek z historią to aktualnie najbardziej konserwatywna z firm. Szefowie z Maranello odrzucają postęp w imię lepszych osiągów ekonomicznych, ociągając się z wprowadzeniem hybrydy, czy nawet 4-drzwiowego modelu. Porsche, a teraz również Lamborghini, skupione pod skrzydłami koncernu Volkswagena obrały inną drogę – zgodną z ekspansyjną polityką koncernu.

Włoska marka z bykiem w logo zamierza poszerzyć ofertę o SUV-a. Przypominamy, że Lambo w latach 80-tych wyprodukowało pojazd terenowy LM002. Nie wiadomo, czy nowy SUV Lambo będzie równie brzydki i toporny. Nietrudno się jednak domyślić, iż skorzysta z rozwiązań przeniesienia napędu, które już dziś funkcjonują w Touaregu, czy Cayenne.

Druga część plotki wskazuje na model pozycjonowany poniżej Gallardo – samochód dedykowany mniej zasobny milionerom może być napędzany jednostką V8 ( z Audi?) i będzie konkurował z Ferrari California, a także nowymi propozycjami McLarena.

Informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone, będziemy Was informować na bieżąco.

źródło: MA / MT

Leave A Comment