Mitsubishi i-MiEV już w sprzedaży w Hongkongu

4 czerwca 2010
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Firma Universal Cars Ltd, (UCL), importer i dystrybutor produktów Mitsubishi Motor Corporation w Hongkongu, ogłosiła, iż rozpocznie sprzedaż elektrycznego pojazdu nowej generacji i-MiEV prywatnym klientom.

Mitsubishi i-MiEV już w sprzedaży w Hongkongu Mitsubishi i-MiEV już w sprzedaży w Hongkongu Mitsubishi i-MiEV już w sprzedaży w Hongkongu Mitsubishi i-MiEV już w sprzedaży w Hongkongu

Produkowane seryjnie modele i-MiEV już wcześniej zostały dostarczone rządowi Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkong oraz poszczególnym firmom, jednak teraz pojazd ten po raz pierwszy trafi w ręce indywidualnych odbiorców z Hongkongu. Elektryczny i-MiEV zostanie także po raz pierwszy zaoferowany prywatnym klientom spoza Japonii.

Firma UCL rozpoczęła sprzedaż pojazdu i-MiEV prywatnym klientom z zamiarem wprowadzenia na rynek 50 sztuk tego modelu do końca roku.

26 lutego 2009 roku firmy MMC i UCL podpisały porozumienie (Memorandum of Understanding – MoU) z rządem Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkong dotyczące współpracy na rzecz popularyzacji pojazdów elektrycznych (EV). Począwszy od maja 2009 roku, rząd Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkong prowadził testy przedprodukcyjnych modeli i-MiEV, a także współpracował z firmami z sektora energetycznego w ramach programu tworzenia infrastruktury umożliwiającej ładowanie pojazdów EV.

Od grudnia zeszłego roku firma UCL dostarczyła rządowi Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkong oraz innym koncernom około 30 pojazdów i-MiEV.

W Japonii w roku podatkowym 2009 koncern MMC w pierwszej kolejności zaoferował model i-MiEV korporacjom i władzom samorządowym miast, sprzedając łącznie około 1 400 sztuk. W kwietniu 2009 roku, MMC rozszerzyło ofertę o klientów indywidualnych.

Oprócz wysokiej wydajności środowiskowej oraz doskonałych właściwości jezdnych uzyskanych dzięki kompaktowemu nadwoziu, i-MiEV ceniony jest za dynamikę, stabilność, cichą pracę oraz komfort podróżowania.

Firma MMC prowadzi testy flotowe modelu i-MiEV w wielu krajach na całym świecie, a w planach ma wprowadzenie do sprzedaży w Europie wersji z kierownicą po lewej stronie pod koniec tego roku.

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment