Mercedes SLS AMG – najpiekniejszy w Europie

Prawie 200 000 czytelników 21 europejskich edycji pisma AUTO BILD wybrało nowego „Gullwinga” najpiękniejszym samochodem Europy. Polscy czytelnicy Auto Świata także wybrali SLS-a najpięknieszym samochodem sportowym.

Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie

Poza tym SLS AMG został wyróżniony w największym na świecie konkursie produktów technologicznych, sportowych i lifestyle’owych prestiżową nagrodą Plus X Award za „High Quality“ i „Design“.

SLS AMG kolekcjonuje kolejne bardzo cenione wyróżnienia: już po przyznaniu przez czytelników AUTO BILD-a supersportowemu samochodowi z Affalterbach nagrody AUTO BILD Design Award 2010 w Niemczech, zanotował on podwójny sukces w konkursie ogólnoeuropejskim. Prawie 200 000 czytelników międzynarodowych wydań tego dużego czasopisma branżowego przyznało mu nie tylko pierwsze miejsce w kategorii samochodów coupé i kabrioletów, lecz także wybrało równocześnie nowego „Gullwinga” głównym zwycięzcą tego samochodowego konkursu piękności. W ten sposób SLS AMG może się cieszyć z tytułu „najpiękniejszego samochodu Europy“.

Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie

Podczas gdy w przypadku nagrody AUTO BILD Design Award liczy się tylko osobisty gust czytelników, w przypadku największego na świecie konkursu produktów technologicznych, sportowych i lifestyle’owych swój głos oddało 144 niezależnych, renomowanych dziennikarzy branżowych oraz ekspertów z 32 krajów. Wybierając spośród wyróżniających się i szczególnie innowacyjnych samochodów większość z nich zagłosowała również na SLS AMG i wyróżniła go w ten sposób cenioną nagrodą Plus X Award.

źródło: Mercedes

Leave A Comment