Mercedes SLS AMG – najpiekniejszy w Europie

31 maja 2010
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Prawie 200 000 czytelników 21 europejskich edycji pisma AUTO BILD wybrało nowego „Gullwinga” najpiękniejszym samochodem Europy. Polscy czytelnicy Auto Świata także wybrali SLS-a najpięknieszym samochodem sportowym.

Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie

Poza tym SLS AMG został wyróżniony w największym na świecie konkursie produktów technologicznych, sportowych i lifestyle’owych prestiżową nagrodą Plus X Award za „High Quality“ i „Design“.

SLS AMG kolekcjonuje kolejne bardzo cenione wyróżnienia: już po przyznaniu przez czytelników AUTO BILD-a supersportowemu samochodowi z Affalterbach nagrody AUTO BILD Design Award 2010 w Niemczech, zanotował on podwójny sukces w konkursie ogólnoeuropejskim. Prawie 200 000 czytelników międzynarodowych wydań tego dużego czasopisma branżowego przyznało mu nie tylko pierwsze miejsce w kategorii samochodów coupé i kabrioletów, lecz także wybrało równocześnie nowego „Gullwinga” głównym zwycięzcą tego samochodowego konkursu piękności. W ten sposób SLS AMG może się cieszyć z tytułu „najpiękniejszego samochodu Europy“.

Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie Mercedes SLS AMG - najpiekniejszy w Europie

Podczas gdy w przypadku nagrody AUTO BILD Design Award liczy się tylko osobisty gust czytelników, w przypadku największego na świecie konkursu produktów technologicznych, sportowych i lifestyle’owych swój głos oddało 144 niezależnych, renomowanych dziennikarzy branżowych oraz ekspertów z 32 krajów. Wybierając spośród wyróżniających się i szczególnie innowacyjnych samochodów większość z nich zagłosowała również na SLS AMG i wyróżniła go w ten sposób cenioną nagrodą Plus X Award.

źródło: Mercedes

Leave A Comment