BMW z napędem na przód w 2013

17 maja 2010
Bez kategorii, BMW Nowości

Jeden ze znaków rozpoznawczych odchodzi w zapomnienie?


Już od kilku miesięcy BMW planuje wprowadzić na rynek pojazd z przednim napędem. Oczywiście firma nie zamierza zaimplementować tego rozwiązania do wszystkich swoich pojazdów. BMW zapowiada, iż do 2015 roku zbuduje serię kilku nowych samochodów ze znaczkiem BMW i MINI, które będą posiadały właśnie napęd na przednie koła FWD.

Wszystkie pojazdy będą pozycjonowane poniżej serii 1. BMW próbuje zagrać na tym samym rynku, co Audi z modelami A1 i A2. Bawarski konkurent dla A1 ma być małym miejskim hatchbackiem o sportowym zacięciu. Drugi samochód dedykowany jest rodzinie – ma mieć krótką maskę, wysoko pociągniętą linię dachu, 5 miejsc i 2 pary drzwi. Zarówno jednostka napędowa jak i skrzynia biegów zostaną ustawione poprzecznie, aby zwiększyć ilość miejsca w kabinach.

Projekty te zadebiutują do 2013, a nowe MINI, które wejdzie na rynek w 2014, ma dzielić wykorzystane w nich rozwiązania.

Kolejną nowością będzie poszerzenie opcji BMW serii 1 właśnie o wyłącznie przedni napęd. BMW twierdzi jednak, że wersja RWD pozostanie w ofercie. Łącznie do 2015 roku, BMW zamierza wyprodukować 1 mln pojazdów z FWD.

[źródło: WCF / Moto Target

Leave A Comment