Włoska ofensywa na USA…

28 kwietnia 2010
Bez kategorii, Alfa Romeo Nowości

Przeszło 3 lata temu prezentowaliśmy concept nowego SUVa od Alfy. Kamal, bo o nim mowa, miał wejść na rynek w 2010 roku, jednak umowa z amerykańskim Chryslerem pomieszała szyki włoskiemu producentowi. Jednak chyba nic straconego ponieważ prezentacja polityki Fiata pokazuje, jak ambitne są plany koncernu.


Wygląda na to, że historia włoskiej marki Alfa Romeo zostanie jak nigdy dotąd naznaczona piętnem współczesnej gospodarki globalnej. Alfa budowała już samochody z myślą o rynku amerykańskim (model Montreal), ale tym razem to Amerykanie zbudują Alfę.

Chrysler odegra istotną rolę w odrodzeniu Alfy w USA. Jak wiadomo Amerykanie rozkochali się w luksusowych terenówkach, dlatego dwa nowe pojazdy Alfy będą crossoverami. Jest to element nowej strategii rozwoju Fiata, który dla Alfy przewiduje 7 nowych modeli w ciągu 5 lat. Do 2014 Alfa Romeo chce sprzedawać 500 000 samochodów rocznie, z czego 85 000 na rynku w USA. Alfa Romeo stanie się więc producentem pojazdów klasy premium z pełnym katalogiem modelowym.

źródło: Alfa Romeo / Moto Target

Leave A Comment