Radical w Polsce

Na polskim rynku debiutuje sportowa marka Radical, która słynie z produkcji bezkompromisowych supersamochodów przeznaczonych na tor wyścigowy.

Radical Motorsport Polska, autoryzowany dystrybutor Radical Sportscars UK, daje szansę dołączenia do ekscytującego świata motorsportu i zostania prawdziwym kierowcą wyścigowym.

Radical w Polsce Radical w Polsce Radical w Polsce Radical w Polsce

– Kompletnie nowa strategia obejmuje eksploatację zakupionych lub wypożyczonych aut na torze w kraju i zagranicą na specjalnie zorganizowanych w tym celu track days i serii wyścigowej.

– W 2010 r. zostanie uruchomiony Radical Racing Academy: program szkoleniowy, gdzie każdy będzie w stanie poczuć emocje związane z prawdziwymi wyścigami na poziomie nieznanym dotąd w Polsce.

– Każdy uczestnik programu Akademii korzysta z najnowszych modeli marki Radical i najwyższej jakości osprzętowania oraz profesjonalnej pomocy instruktorów.

– Imprezy przygotowane zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm oraz agencji marketingowych.

Radical w Polsce Radical w Polsce Radical w Polsce Radical w Polsce

– Specjalny, oddzielny program dla klientów korporacyjnych w ramach corporate events.

– Opracowany plan działalności na lata 2010-2015.

Radical Sportscars to największy na świecie brytyjski producent samochodów przeznaczonych na tory wyścigowe. Bramy zaawansowanej technologicznie fabryki w Peterborough opuszcza co roku ponad dwieście ręcznie budowanych maszyn. Wszystkie modele posiadają homologację drogową w całej Unii Europejskiej. Radical współpracuje z czołowymi światowymi poddostawcami, z powodzeniem ścigając się w najbardziej prestiżowych wyścigach, m.in. w 24-godzinnym Le Mans. Popisowym produktem są autorskie programy sportowe, w których ścigają się wyłącznie samochody Radical – na całym świecie działa już 11 kontynentalnych i narodowych serii.Celem Radical Motorsport Polska jest przygotowanie i organizacja polskiej serii wyścigowej.

W zakresie sprzedaży samochodów Radical oferuje starannie dobraną, wszechstronną gamę konstrukcji dostosowaną do oczekiwań każdego amatora szybkiej jazdy – od hobbisty chcącego rozwijać swoje umiejętności, aż po czołowe, profesjonalne zespoły. Radical Motorsport Polska oferuje w tej chwili w sprzedaży dwa modele. SR3 RS to bestseller marki – od 2002 roku sprzedano już ponad pół tysiąca tych maszyn. 260 KM w połączeniu z sekwencyjną skrzynią wzorowaną na F1 pozwala ważącemu poniżej pół tony bolidowi na osiąganie 100 km/h w mniej niż trzy sekundy i osiąganie prędkości nieznanych kierowcom o wiele droższych maszyn – cena Radicala kształtuje się na poziomie zwykłej limuzyny, a koszty utrzymania wynoszą zaledwie 10% konstrukcji ligi FIA GT. Większym bratem w ofercie jest SR8 LM. To już bolid najwyższej ligi: pod nadwoziem inspirowanym konstrukcjami z Le Mans kryje się silnik V8 o mocy 460 KM, transaxle i szpera. Bez specjalnych przygotowań model pobił rekord okrążenia legendarnego Nordschleife.

źródło: Radical

Leave A Comment