Plantronics Voyager PRO – TEST

12 kwietnia 2010
Komentarze wyłączone
Bez kategorii, Testy gadżetów

Nie tylko dla kierowców…

Przedmiotem dzisiejszej recenzji jest słuchawka bluetooth Plantronics Voyager PRO – urządzenie, które zdobyło nagrodę international Forum (iF) Design Award 2010 oraz zwyciężyło w konkursie Mobile Choice Awards 2009.

Plantronics Voyager PRO - TEST

Plantronics Voyager PRO - TEST

Nie od dziś wiadomo, że takie zestawy bluetooth są bardzo wygodne szczególnie przy prowadzeniu samochodu, ponieważ słuchawkę telefonu mamy „przyklejoną do ucha”. Poza wygodą dobrze byłoby, aby taki produkt był porządnie wykonany i estetyczny – taka właśnie jest słuchawka Voyager PRO. Elegancki design sprawia, że jej posiadacz wydaje się być człowiekiem sukcesu. Jest to słuchawka która doskonale pasuje zarówno kobiecie jak i mężczyźnie. Poza tym, nowy produkt firmy Plantronics wykorzystuje bardzo zaawansowane technologie – Multipont, QuickPair, AudioIQ i WindSmart.

Plantronics Voyager PRO - TEST

Plantronics Voyager PRO - TEST

Technologia Multipoint pozwala na konfigurację dwóch urządzeń bluetooth z naszą słuchawką. Jeśli sparujemy ze sobą np. telefon i komputer, wówczas możemy korzystać jednocześnie z np. komunikatora internetowego oraz naszej „komórki”. Możemy też sparować ze sobą dwa telefony (np. prywatny i firmowy), wówczas będziemy mogli obsługiwać połączenia tych dwóch telefonów jedną słuchawką.

Warto zaznaczyć że za szybkie parowanie opowiada tutaj QuickPair. Funkcja ta wraz z Multipointem będzie bardzo przydatna każdej osobie, która na co dzień korzysta z dwóch telefonów.

Plantronics Voyager PRO - TEST

Plantronics Voyager PRO - TEST

AudioIQ to technologia wykorzystująca dwa mikrofony dzięki którym pozwala oddzielić hałas i szumy z otoczenia od głosu w trakcie rozmowy. Zaletą elastycznego pałąka jest możliwość założenia słuchawki na prawe jak i lewe ucho oraz ustawienie dogodnej pozycji wysięgnika z mikrofonem.

Trójpoziomowy WindSmart redukuje szum wiatru i otoczenia. To dzięki nierdzewnej, stalowej osłonie mikrofonu, akustycznej konstrukcji oraz elektronicznemu filtrowi działa technologia WindSmart. Trzeba przyznać że jest to bardzo trafiony pomysł, jednak w zależności od siły wiatru/szumu nie zawsze sprawdza się w stu procentach.

Plantronics Voyager PRO - TEST

Plantronics Voyager PRO - TEST

Zalety wyżej wymienionych technologii na pewno zauważy każdy użytkownik. Przyznam, że niejednokrotnie korzystałem z tej słuchawki będąc w centrum Warszawy czy metrze i zaledwie raz zdarzyło się, aby osoba z którą rozmawiałem narzekała na szumy z otoczenia.

Obsługa słuchawki jest bardzo intuicyjna. Górne przyciski + i – dotyczą ustawień siły głośności, a przytrzymanie obydwu jednocześnie spowoduje całkowite wyciszenie mikrofonu. Włącznik zainstalowano „za uchem”, a boczny przycisk umożliwia odbieranie/odrzucanie/ponowne nawiązywanie połączeń. Konfiguracja słuchawki jest równie prosta jak jej obsługa, a na ewentualne pytania odpowie nam mała instrukcja, którą napisano w bardzo przyjazny dla użytkownika sposób.

Plantronics Voyager PRO - TEST

Plantronics Voyager PRO - TEST

Zasięg słuchawki jest na tyle dobry, że pozwala na swobodne poruszanie się bez telefonu po 60-metrowym mieszkaniu, nie tracąc przy tym na jakości rozmów.

Według producenta, bateria polimerowa wytrzymuje do 6 godzin rozmowy. Jest to dobry wynik, tym bardziej że mamy możliwość skorzystania z trzech typów ładowania (gniazdo 230V, gniazdo 12V i port USB w komputerze).

Najtańsze słuchawki bluetooth możemy nabyć już za 30 zł (firmy „no name”), jednak kupując zestaw Plantronics Voyager PRO za 280 zł nabywamy doskonałą jakość, elegancję i komfort oraz przeświadczenie, że korzystamy z produktu, którego producent ma za sobą ponad 40-letnie doświadczenie w tworzeniu słuchawek.

Plantronics Voyager PRO dostępny jest m.in. w sieci sklepów Media-Markt, Saturn, RTVeuroAGD, iSpot.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Bluetooth 2.1 z EDR (Enhanced Data Range)

Czas rozmowy – do 6 godzin

Czas czuwania – do 5 dni

Waga – 17,5 gram

Zasięg – do 10 metrów

Diody LED – sygnalizacja m.in.:

ładowania, poziomu naładowania baterii, parowania, połączeń przychodzących, nieodebranych połączeń

Procesor cyfrowy DSP

Gwarancja – 2 lata

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

ładowarka sieciowa przejściówka na Wielką Brytanię

Plantronics Voyager PRO - TEST

Plantronics Voyager PRO - TEST

ładowarka samochodowa kabel USB służący do ładowania słuchawki po podłączeniu do komputera

Plantronics Voyager PRO - TEST

Plantronics Voyager PRO - TEST

2 dodatkowe silikonowe wkładki + 2 gąbki instrukcja w 24 językach

(także w polskim)

Plantronics Voyager PRO - TEST

Plantronics Voyager PRO - TEST

oraz oczywiście słuchawka Plantronics Voyager PRO

Sprzęt do testów udostępniła firma Kontel-Telecom.

Zdjęcia oraz tekst są własnością voxim.pl

Korzystanie z tych materiałów możliwe jest wyłącznie za zgodą portalu voxim.pl

Comments are closed.