Kompaktowy SUV Mitsubishi dla koncernu PSA

28 kwietnia 2010
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Firmy Mitsubishi Motors Corporation (MMC) i PSA Peugeot Citroën ogłosiły wczoraj podpisanie umowy dotyczącej współpracy nad projektem kompaktowego auta typu SUV.

Kompaktowy SUV Mitsubishi dla koncernu PSA Kompaktowy SUV Mitsubishi dla koncernu PSA Kompaktowy SUV Mitsubishi dla koncernu PSA

Umowa przewiduje rozwój i adaptację kompaktowego modelu SUV, bazującego na płycie podłogowej Mitsubishi, na potrzeby marek Peugeot i Citroën.

Nowy kompaktowy SUV, który zadebiutuje w Europie na początku 2012 roku, będzie stylizowany w sposób typowy dla marek Peugeot i Citroën, jednocześnie dzieląc wiele komponentów z SUV-em Mitsubishi, nazywanym w Japonii RVR a w Europie ASX.

Auta będą dostępne z napędem na dwie lub jedną oś. Planowany roczny wolumen to 50,000 aut łącznie dla obydwu marek.

W ramach umowy PSA Peugeot Citroën zastosuje w modelach tych dwóch marek swój silnik 1.6 HDi diesel. Emisja CO2 w przypadku tego typu auta będzie wyjątkowo niska i zakłada dla wersji z napędem na jedną oś wartość 123g CO2 / km i spalanie mniej niż 4.7 litra na 100km.

Korzyścią dla koncernu PSA Peugeot Citroën jest fakt, że nowe samochody rozszerzą gamę aut oferowanych przez obydwie marki i przyciągną nowych klientów z segmentu rynkowego, który globalnie do 2015 prawdopodobnie zwiększy się o prawie 60%.

Umowa i związany z nią dodatkowy wolumen aut, pozwoli koncernowi Mitsubishi Motors na zwiększenie produkcji samochodów bazujących na tej płycie podłogowej i skorzystanie z tzw. ekonomi skali.

To 4 wspólny projekt, realizowany przez tych dwóch partnerów, po umowie z 2005 roku dotyczącej aut typu SUV Mitsubishi Outlander, Peugeot 4007 i Citroën C-Crosser, budowie otwartej właśnie wspólnej fabryki w Rosji i europejskiej premierze elektrycznie napędzanych aut bazujących na japońskim modelu Mitsubishi i-MiEV* – Peugeot iOn i Citroën C-zero, która nastąpi pod koniec 2010 roku.

* Mitsubishi innovative Electric Vehicle, bazujący na minisamochodzie „i”

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment