Nowa Skoda Fabia RS

8 marca 2010
Bez kategorii, Nowości Skoda

Jedną z genewskich nowości Skody jest model Fabia RS, pod którego maską pracuje silnik o mocy aż 180 KM.

Benzynowy silnik o pojemności 1,4-litra otrzymał podwójne doładowanie, dzięki któremu niewielka Fabia RS rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 224 km/h (wersja Combi RS 226 km/h). Zużycie paliwa oscyluje w granicach 6,4 litra/100 km.

Nowa Skoda Fabia RS Nowa Skoda Fabia RS Nowa Skoda Fabia RS Nowa Skoda Fabia RS

Wersja RS charakteryzuje się zmienionym przednim zderzakiem i zintegrowanymi światłami przeciwmgielnymi, które opcjonalnie mogą być wyposażone w system Corner lub zamienione na światła dzienne, wykonane w technologii LED. Model ten został także wyposażony w 17-calowe obręcze kół Gigaro, czerwone zaciski hamulcowe, przyciemniane szyby, nowy tylny zderzak z dyfuzorem oraz podwójną końcówkę układu wydechowego.

W zależności od koloru nadwozia, dach ze spoilerem i koła dla Fabii RS hatchback będą dostępne w trzech różnych kolorach: czarnym, białym i srebrnym.

Ciekawostką jest system XDS, który elektronicznie przyhamowuje koło tracące przyczepność. Komfort i bezpieczeństwo zwiększa ponadto dostępny w wyposażeniu standardowym system kontroli ciśnienia w oponach oraz asystent ruszania pod górę.

We wnętrzu Fabii RS i Fabii Combi RS znalazły się m.in. fotele z logo RS oraz pedały z nierdzewnej stali o antypoślizgowej powierzchni.

źródło: Skoda

Leave A Comment