Nagroda dla Dyrektora fabryki FAP w Tychach

8 marca 2010
Bez kategorii, Fiat Nowości

Mgr inż. Zdzisław Arlet, Dyrektor fabryki Fiata w Tychach, Członek Zarządu Fiat Auto Poland S.A. otrzymał tytuł Diamentowego Inżyniera w XVI edycji plebiscytu, którego organizatorem jest miesięcznik „Przegląd Techniczny”.


Głównym patronem konkursu jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Większość kandydatów to osoby zgłoszone przez poszczególne stowarzyszenia naukowo-techniczne zrzeszone w NOT i organizacje terenowe stowarzyszeń oraz Federacji.

Uroczystość przekazania nagród odbyła się 1 marca 2010 w Domy Technika NOT na ul. Czackiego 3/5 w Warszawie.

Dyrektor Arlet oraz pozostali laureaci plebiscytu nagrody odebrali z rąk Wicepremiera i Ministra Gospodarki, pana Waldemara Pawlaka, Podsekretarza Stanu
w Ministerstwie Infrastruktury, pana Olgierda Dziekońskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki, pana prof. dr hab. Witolda Jurka oraz Redaktor Naczelnej Przeglądu Technicznego i Prezesa FSNT-NOT, pani Ewy Mańkiewicz-Cudny.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że „Diamentowy Inżynier” został wręczony w tym roku po raz drugi w długoletniej historii tego prestiżowego, cieszącego się wysokim uznaniem w środowisku inżynierskim konkursu. Po raz pierwszy miało to miejsce w ubiegłym roku z okazji XV jubileuszowej edycji. Ten najwyższy tytuł plebiscytu przyznawany jest osobie, która drogą głosowania czytelników Przeglądu Technicznego wybierana jest z grona wcześniej uhonorowanych tytułem „Złotego Inżyniera”. Dyrektor Arlet jest jego laureatem w roku 2005 („Srebrnym” w 2003).

Dyrektor Zdzisław Arlet zarządza zakładem, który zdobył uznanie krajowych i zagranicznych audytorów, którzy oceniając proces produkcji i organizacji pracy oraz jakość produkowanych samochodów – przyznali w ub. latach tytuły i laury:

– Polska Nagroda Jakości

– Europejska Nagroda Jakości

– World Class Manufacturing “Bronze Level” -2007r, a następnie “Silver Level” – 2009r .

W okresie światowego kryzysu m.in. w branży motoryzacyjnej – tyska fabryka zwiększyła produkcję i zatrudnienie, a samochody tutaj produkowane / m.in. Panda, 500-tka / – są najlepszą wizytówką Made in Poland na rynkach zagranicznych / Fiat Panda jest liderem w swoim segmencie w Europie. Oba te samochody mogą się szczycić tytułami Car of The Year. Dzisiaj tyski zakład produkuje dziennie 2320 samochodów i zatrudnia ok. 6 500 pracowników. Ponad 97 proc. produkowanych w Tychach samochodów trafia na rynki 68 państw całego świata.

źódło: FAP

Leave A Comment