Mercedes SLS ponownie w Poznaniu

24 marca 2010
Bez kategorii, Mercedes Nowości

53 lata mijają od czasu prezentacji Mercedesa 300 SL „Gullwing” na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Mercedes SLS ponownie w Poznaniu Mercedes SLS ponownie w Poznaniu Mercedes SLS ponownie w Poznaniu Mercedes SLS ponownie w Poznaniu

Charakterystyczny model z drzwiami podnoszonymi do góry, przypominającymi skrzydła mewy był w 1957 roku ozdobą stoiska producenta ze Stuttgartu. 19 marca 2010 r. identyczna rola przypadnie najnowszemu wcieleniu „Gullwinga”, modelowi SLS AMG, który zostanie po raz pierwszy pokazany publicznie w Polsce, właśnie podczas Motor Show.

W 1957 r. na poznańskim stoisku Daimler-Benz po raz ostatni zaprezentował model 300 SL „Gullwing“ szerokiej publiczności w Polsce. Od tego czasu jedynie pojedyncze sztuki przewijały się co jakiś czas przez ręce kolekcjonerów. W 2009 r. Mercedes wskrzesił legendę Gullwinga, prezentując współczesną wersję samochodu z kultowym nadwoziem. Obecnie rusza sprzedaż Mercedesa SLS AMG, pierwszego modelu zaprojektowanego w całości przez inżynierów nadwornego tunera Mercedesa z Affalterbach.

Mercedes SLS ponownie w Poznaniu Mercedes SLS ponownie w Poznaniu Mercedes SLS ponownie w Poznaniu Mercedes SLS ponownie w Poznaniu

Najnowszy Mercedes SLS AMG to samochód z kategorii supersportowych, który fascynuje unikalnymi rozwiązaniami technicznymi. Charakteryzują go aluminiowe nadwozie typu spaceframe z drzwiami otwieranymi do góry niczym skrzydła mewy (Gullwing) oraz zamontowany za przednią osią silnik AMG V8 o pojemności 6,3 litra i maksymalnej mocy 420 kW/ 571 KM, generujący moment obrotowy 650 Nm. Jednostka napędowa pracuje w technologii suchej miski olejowej, przekazując napęd poprzez siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów, umieszczoną przy osi tylnej (układ transaxle).

SLS AMG dzięki sportowemu zawieszeniu z aluminiowymi, podwójnymi wahaczami poprzecznymi i masie własnej, wynoszącej 1620 kilogramów wg normy DIN – może się pochwalić dynamiką jazdy na najwyższym poziomie. Idealne rozłożenie obciążenia pomiędzy oś przednią i tylną wynoszące 47 do 53 procent i niski środek ciężkości pojazdu podkreślają bezkompromisową koncepcję sportowego samochodu. „Gullwing” przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 3,8 sekundy i może osiągnąć elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 317 km/h.

Na poznańskich targach, oprócz modelu SLS AMG, prezentowana będzie także specjalna, demonstracyjna wersja gry Gran Turismo 5, w której nowy „Gullwing” jest bohaterem. Polski dystrybutor gry, Sony Computer Entertainment Polska, zaprasza na swoje stoisko, gdzie będzie można poprowadzić najnowszy sportowy model Mercedesa w wirtualnym świecie.

Wystawę z okazji Motor Show, z SLS AMG w roli głównej, przygotowuje poznański autoryzowany dealer Mercedes-Benz, firma Duda-Watin, która w 2010 r. obchodzi 5-lecie istnienia. Duda-Watin to jeden z kilku punktów sprzedaży w Polsce, dedykowanych do sprzedaży sportowych modelu AMG. SLS AMG trafi oficjalnie do tych salonów w ostatni weekend marca.

źródło: Mercedes

Leave A Comment