Kia oficjalnym sponsorem UEFA EUROTOP

8 marca 2010
Bez kategorii, Kia Nowości

Grono oficjalnych sponsorów rozgrywek piłkarskich UEFA EURO 2012 oraz UEFA EURO 2016 powiększyło się o firmę Kia Motors Corporation.

Strategiczne porozumienie z UEFA w zakresie przedłużenia sponsoringu europejskich mistrzostw w piłce nożnej UEFA na lata 2012 i 2016 zostało zawarte w seulskiej siedzibie Kia Motors. Ze strony koreańskiej umowę podpisał Hyoung-Keun Lee, prezes Kia Motors Corporation a ze strony UEFA – prezydent tej organizacji, Michel Platini.


„Przedłużenie umowy o sponsoringu z Hyundai-Kia Automotive Group, jedną z najbardziej obiecujących firm światowych napawa nas prawdziwym zadowoleniem. Będziemy gorąco kibicować Kia w jej działaniach na rzecz popularyzacji marki poprzez sponsoring rozgrywek futbolowych.” – stwierdził Michel Platini.

Mistrzostwa UEFA, najbardziej prestiżowy turniej futbolowy w Europie, rozgrywane są co cztery lata w czterech grupach po cztery drużyny z 16 krajów Europy. Współgospodarzami UEFA EURO 2012 wybrane zostały – Polska i Ukraina.

W finałowym turnieju UEFA EURO 2016 udział brać będą 24 kraje – wobec 16 w roku 2012. Swe kandydatury jako gospodarze mistrzostw 2016 roku zgłosiły już Francja, Włochy i Turcja.

Początek oficjalnego sponsoringu FIFA przez Kia datuje się od roku 2007 i obejmuje obecnie mistrzostwa świata FIFA 2010 World Cup. Już w ramach UEFA EURO 2008 Kia należała do grona Partnerów EUROTOPu UEFA, tak więc nowe porozumienie z tą organizacją niejako przypieczętowuje pozycję Kia jako jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w sporcie futbolowym.

Zgodnie z podpisaną umową – Kia otrzymuje najważniejsze prawa sponsorskie na wszystkich imprezach UEFA EURO, w tym prawo wykorzystywania logotypów, emblematów i firmowego oznakowania na stadionach piłkarskich. Samochody użytkowane na potrzeby obu edycji mistrzostw UEFA EURO pochodzić będą z „młodej duchem” gamy pojazdów marki Kia.

W obliczu przewidywanej widowni 700 milionów osób w samej tylko Europie oraz spodziewanego zainteresowania publiczności w skali globalnej – korzyści z partnerstwa EUROTOPu UEFA dla Kia wydają się być wprost fantastyczne.

Mistrzostwa piłkarskie UEFA 2008 pokazywane były w 200 krajach świata, a łączna liczba oglądających sięgała 6,5 mld osób. Ponad milion osób kibicowało meczom na stadionach sportowych.

„Jako oficjalny sponsor EUROTOPu UEFA, Kia dołoży wszelkich starań, aby spotkania narodowych drużyn w ramach UEFA przebiegały w jak najlepszej atmosferze.” – powiedział z okazji podpisania nowego porozumienia Mong-Koo Chung, szef Hyundai-Kia Automotive Group – „Nasze zaangażowanie i wsparcie dla UEFA będzie istotnym czynnikiem podnoszenia rozpoznawalności marki Kia i umacniania jej pozycji jako firmy o zasięgu światowym.”

źródło: Kia

Leave A Comment