Honda CR-Z hitem sprzedaży w Japonii

27 marca 2010
Bez kategorii, Honda Nowości

Wall Street Journal donosi, iż ilość zamówień złożonych na najnowszą Hondę CR-Z, która niedawno weszła do sprzedaży w Japonii, przekroczyła dziesięciokrotnie zakładany wcześniej miesięczny pułap.

Honda CR-Z hitem sprzedaży w Japonii Honda CR-Z hitem sprzedaży w Japonii Honda CR-Z hitem sprzedaży w Japonii Honda CR-Z hitem sprzedaży w Japonii

Tym samym, zamiast 1 000 sztuk sprzedano aż 10 000 modeli, co pozwala przypuszczać, że ustalony roczny cel w postaci 40 000 do 50 000 zostanie osiągnięty bez większych problemów i dużo szybciej, niż zakładano.

Skuteczna okazała się także kampania marketingowa towarzysząca wprowadzeniu modelu CR-Z do sprzedaży, gdyż 90% z zamówionych egzemplarzy trafi w ręce mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat.

Honda CR-Z w europejskiej specyfikacji wejdzie do sprzedaży w połowie 2010 roku. Ten hybrydowy samochód typu coupe z układem siedzeń 2+2 został wyposażony w światła do jazdy dziennej z ośmioma diodami LED oraz innowacyjny system hybrydowy IMA, który współpracuje z 6-stopniową manualną skrzynią biegów.

W wyniku połączenia wydajnego silnika benzynowego o pojemności 1,5-litra z silnikiem elektrycznym, CR-Z emituje niewielką ilość zanieczyszczeń do atmosfery, a także oferuje niezapomniane wrażenia z jazdy przy jednoczesnym utrzymaniu średniego zużycia paliwa na poziomie zaledwie 5,0 litrów/100 km.

Honda CR-Z została wyposażona w unikalną funkcję dającą kierowcy możliwość wyboru jednego z trzech trybów jazdy (3-Mode Drive System). Każdy z nich zakłada inne ustawienia reakcji przepustnicy, układu kierowniczego, czasu uruchamiania systemu, zatrzymywania silnika spalinowego na postoju (idle stop), klimatyzacji oraz poziomu wspomagania systemem IMA. Zaprojektowany przez Hondę system umożliwia wybór pomiędzy jazdą dającą najwięcej przyjemności z podróżowania, jazdą maksymalnie ekonomiczną lub jazdą w trybie będącym kompromisem między dwiema poprzednimi opcjami.

źródło: Honda

Leave A Comment