Ferrari z manualną skrzynią biegów

27 marca 2010
Bez kategorii, Ferrari Nowości

Ortodoksyjni użytkownicy supersportowych samochodów zawsze chętnie zwracają uwagę na opcje z manualną skrzynią biegów. Takim klientom wyszło naprzeciw Ferrari.

Ferrari z manualną skrzynią biegów Ferrari z manualną skrzynią biegów Ferrari z manualną skrzynią biegów Ferrari z manualną skrzynią biegów

Olbrzymie moce i niezliczona liczba systemów elektronicznych, to nic nowego we współczesnych samochodach sportowych. Nikogo już nie dziwi obecność półautomatycznych skrzyń biegów, inspirowanych rozwiązaniami z F1.

Jednak pewna ortodoksyjna grupa kierowców, nadal tęskni za pełnym manualem. Ferrari uważa, że około 10% klientów życzyłaby sobie właśnie takiego rozwiązania. Dlatego Ferrari California będzie produkowane w dwóch wersjach, jedną z nich będzie opcja z manualną przekładnią.

Ferrari z manualną skrzynią biegów Ferrari z manualną skrzynią biegów

Mechanizm zostanie umieszczony z tyłu, by zachować rozkłąd mas na poziomie 47/53 i dla zwiększenia sprawności zostanie m.in wyposażony w synchronizatory o podwójnych stożkach, zapadki o asymetrycznej geometrii i dźwignie w kąpieli olejowej.

California z tak przygotowaną skrzynią ma trafić na rynek w połowie tego roku.

źródło: Moto Target / Ferrari

Leave A Comment