Aston Martin Cygnet w Genewie

10 marca 2010
Bez kategorii, Aston Martin Nowości

Aston Martin zaprezentował w Genewie koncepcyjny model Cygnet, który ma szansę trafić wprost na ulice wielkich miast, w przeciwieństwie do swoich większych „braci” spędzających większą część „życia” w sterylnych garażach sąsiadujących z ogromnymi posesjami.

Aston Martin Cygnet w Genewie Aston Martin Cygnet w Genewie Aston Martin Cygnet w Genewie Aston Martin Cygnet w Genewie

Niestety, poza kilkoma detalami nawiązującymi do sportowych modeli Astona Martina, auto praktycznie nie różni się od „pospolitej” Toyoty iQ. Jedynymi elementami wyróżniającymi małego Astona są nietypowe klamki zewnętrzne, przestylizowane zderzaki z przodu i z tyłu, zmienione reflektory i światła tylne oraz eleganckie obręcze aluminiowe.

We wnętrzu modelu Cygnet również można odnaleźć elementy dzielone z japońską konstrukcją, choć projektanci z firmy Aston Martin starali się je ukryć pod wysokogatunkowymi materiałami wykończeniowymi.

Pod maską samochodu znajdzie się najprawdopodobniej benzynowy silnik o pojemności 1,33-litra – ten sam, który napędza Toyotę iQ.

Według zapewnień przedstawicieli koncernu, Aston Martin Cygnet wejdzie do sprzedaży w Europie w 2011 roku. Ceny, jak przystało na markę premium, będą rozpoczynały się od około 22 000 Euro.

Zdjęcia w większej rozdzielczości dostępne są w naszej galerii

źródło: Aston Martin / Moto Target

Leave A Comment