Renault Wind – nowy roadster coupe

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Renault zaprezentuje swój nowy roadster coupe o nazwie Wind.

Renault Wind - nowy roadster coupe Renault Wind - nowy roadster coupe Renault Wind - nowy roadster coupe Renault Wind - nowy roadster coupe

Renault Wind to dwuosobowy roadster coupe o długości 3,83 m i oryginalnym sposobie otwierania dachu, który składa się w zaledwie 12 sekund.

Nowy model Renault skierowany jest do klientów poszukujących samochodu łączącego zalety auta kompaktowego i kabrioletu, którym można jeździć na co dzień. Dzięki swoim wymiarom Renault Wind świetnie sprawdzi się podczas jazdy w mieście, podczas gdy w bagażniku o stałej, niezależnej od pozycji dachu pojemności 270 dm3 zmieszczą się niewielkie zakupy.

Producent nie podaje informacji na temat jednostek napędowych, które znajdą się pod maską modelu Wind, jednak można przypuszczać, że będzie to turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.2-litra i mocy 100 KM oraz wolnossacy motor 1.6-litra produkujący 133 KM.

Renault Wind zostanie zaprezentowane na konferencji prasowej w Genewie 2 marca br. o godzinie 16.15, na stoisku Renault.

źródło: Renault

Leave A Comment