Nowy Opel Movano

Opel zaprezentował nową wersję dostawczego modelu Movano, który wejdzie do sprzedaży w Europie wiosną tego roku.

Nowy Opel Movano Nowy Opel Movano Nowy Opel Movano Nowy Opel Movano

Gama modeli obejmuje furgony i wersje kombi, modele do zabudowy ze standardową lub podwójną kabiną, cztery różne długości pojazdu i trzy opcje wysokości dachu. Platforma modułowa, opracowana we współpracy z firmą Renault, dostępna jest z napędem na przednią lub tylną oś. Wersje z napędem na tylną oś można zamawiać z podwójnymi kołami tylnymi. Całkowitą dopuszczalną masę pojazdu podniesiono do 4,5 ton, a ładunku do 2,5 tony.

Movano dostępny będzie z nowym silnikiem wysokoprężnym 2,3-litra CDTI występującym w trzech wariantach mocy:

– 74 kW/100 KM/285 Nm
– 92 kW/125 KM/310 Nm
– 110 kW/150 KM/350 Nm

Nowy Opel Movano Nowy Opel Movano Nowy Opel Movano Nowy Opel Movano

Wszystkie dostępne silniki spełniają wymogi norm emisji spalin Euro 4 i Euro 5. W specyfikacji zgodnej z normą Euro 5 pojazd wyposażono również w filtr cząsteczek stałych. Wszystkie trzy silniki standardowo wyposażono w sześciobiegowe skrzynie biegów, dwie mocniejsze jednostki zaś mogą być wyposażone w zautomatyzowane skrzynie Easytronic.

W wyposażeniu standardowym z zakresu bezpieczeństwa znalazły się m.in. układ ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania (EBD). Elektroniczny układ stabilizujący ESP stanowi standardowe wyposażenie wszystkich modeli z napędem na tylną oś. Dostępny jest on również opcjonalnie w wersjach z napędem na przednią oś.

Sprzedaż Opla Movano rozpocznie się od wprowadzenia wersji furgon wiosną tego roku. Opel planuje wprowadzać pozostałe wersje do końca 2010 roku.

Zdjęcia Opla Movano w większych rozdzielczościach dostępne są w naszej galerii.

źródło: Opel

Leave A Comment