Nowe Renault Megane CC

10 lutego 2010
Bez kategorii, Nowości Renault

Do gamy modelu Megane dołącza wersja Coupe-Cabriolet, która swoją światową premierę będzie świętowała podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Nowe Megane CC wyróżnia się szklanym dachem o największej w klasie (Peugeot 308 CC, Ford Focus CC) powierzchni 0,47 m2. Czteromiejscowe Renault zostało także wyposażone w szklany deflektor, który umożliwia komfortową jazdę z otwartym dachem do prędkości 90 km/h.

Nowe Renault Megane CC Nowe Renault Megane CC Nowe Renault Megane CC Nowe Renault Megane CC

Dwuczęściowy, sterowany elektro-hydraulicznie dach rozkłada się w 21 sekund i pozwala cieszyć się słońcem wypełniającym kabinę pasażerską. W takim układzie bagażnik ma pojemność 211 litrów. Wystarczy jednak przekształcić kabriolet w stylowe coupe, a wówczas bagażnik powiększy się do 417 litrów.

W gamie jednostek napędowych znajdą się zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. Motory benzynowe 1.6-litra (100 KM) i 1.4-litra TCe (130 KM) będą współpracowały z sześciobiegową przekładnią manualną, podczas gdy jednostka 2.0 (140 KM) zostanie połączona ze skrzynią CVT.

Nowe Renault Megane CC Nowe Renault Megane CC Nowe Renault Megane CC Nowe Renault Megane CC

Podstawowy diesel 1.6-litra rozwijający 110 KM będzie przenosił moc za pośrednictwem 6-biegowej dwusprzęgłowej przekładni automatycznej lub skrzyni manualnej o tej samej liczbie przełożeń. Jednostki o większej mocy 130 i 160 KM będą natomiast połączone z 6-biegowymi skrzyniami ręcznymi.

Renault Megane Coupe-Cabriolet wejdzie do sprzedaży w Europie wiosną tego roku.

źródło: Renault

Leave A Comment