Mitsubishi i-MiEV – testy w Kanadzie

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poinformowała, iż jej kanadyjski oddział – Mitsubishi Motor Sales of Canada (MMSCAN) – podpisał porozumienie z rządową organizacją Transport Canada, która zajmuje się polityką i projektami transportowymi. Porozumienie dotyczy testów bezemisyjnego pojazdu elektrycznego i-MiEV podczas targów Canadian International AutoShow, które odbywają się w Toronto w lutym 2010 roku.

Mitsubishi i-MiEV - testy w Kanadzie Mitsubishi i-MiEV - testy w Kanadzie Mitsubishi i-MiEV - testy w Kanadzie Mitsubishi i-MiEV - testy w Kanadzie

Zgodnie z jej postanowieniami, dwa pojazdy i-MiEV zasilą flotę Transport Canada dla celów demonstracyjnych i w celu dokonania ich oceny. Transport Canada przetestuje model i-MiEV w rządowych ośrodkach oraz na drogach publicznych, badając właściwości jezdne, osiągi oraz zasięg pojazdu. Rezultaty testów pomogą lepiej ocenić potencjalne korzyści środowiskowe wynikające z zastosowania technologii pojazdów elektrycznych w Kanadzie.

“Wszyscy w firmie Mitsubishi jesteśmy niezwykle zadowoleni, iż organizacja Transport Canada wybrała nas na partnera i pomoże nam ocenić model i-MiEV w rzeczywistych warunkach drogowych. Obecnie mamy już podpisane podobne umowy z miastem Vancouver, z rządem Kolumbii Brytyjskiej oraz z koncernami energetycznymi BC Hydro i Hydro-Québec. Jednak szczególnie satysfakcjonuje nas świadomość, iż mamy poparcie rządu kanadyjskiego. Wszyscy żyjemy na Ziemi i dlatego w interesie każdego z nas jest poprawa stanu środowiska naturalnego na rzecz przyszłych pokoleń, a takie projekty jak ten to dobry początek”, powiedział Peter Renz, dyrektor marketingu w firmie MMSCAN.

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment