Kolekcjonerskie BMW Z4 sprzedane na aukcji WOŚP

Czerwone BMW Z4 Coupe, wystawione na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zostało sprzedane. Samochód przekazany na rzecz WOŚP przez Stowarzyszenie Dealerów BMW, przy wsparciu BMW Polska, osiągnął sumę 152 877 zł i w ostatnią sobotę trafił do właściciela.

Kolekcjonerskie BMW Z4 sprzedane na aukcji WOŚP Kolekcjonerskie BMW Z4 sprzedane na aukcji WOŚP Kolekcjonerskie BMW Z4 sprzedane na aukcji WOŚP

Kolekcjonerskie auto – ostatni egzemplarz tej serii, który zjechał z taśmy produkcyjnej – było jednym z najcenniejszych przedmiotów licytowanych na aukcji w ramach XVIII finału WOŚP. Nabywca auta otrzymał dodatkowo rysunek – projekt BMW Z4 Coupe autorstwa Tomasza Sychy, polskiego projektanta, który stworzył ten wyjątkowy model BMW. Rysunek został opatrzony specjalną dedykacją Tomasza Sychy dla WOŚP.

Nowy właściciel samochodu odebrał kluczyki z rąk Jurka Owsiaka w salonie Auto-Fus w Warszawie. Nabywca auta chce pozostać anonimowy – wiadomo jedynie, że samochód trafi do Szczecina.
Ofiarodawcy samochodu – dealerzy BMW oraz BMW Polska – są zadowoleni z przebiegu licytacji. „To wyjątkowy samochód – z pewnością da wiele radości nabywcy – powiedział Prezes Stowarzyszenia Dealerów BMW, Aleksy Breczko „A dla nas radością jest znacząca kwota przeznaczona na sprzęt diagnostyczny dla chorych dzieci”.

BMW Z4 trafiło na rynek w 2006 roku. Zostało stworzone jako bezkompromisowe auto sportowe, przeznaczone dla ludzi lubiących wyzwania, będących w ciągłym ruchu, kochających jazdę samochodem i fascynujących się motoryzacją. Modele Z4 do dziś budzą wielkie emocje wśród kierowców na całym świecie, a projekt autorstwa polskiego designera jest uznawany za jeden z najbardziej udanych w historii BMW.

źródło: BMW

Leave A Comment