Kia Sportage – pierwsze spojrzenie

3 lutego 2010
Bez kategorii, Kia Nowości

Koncern Kia Motors Corporation opublikował pierwsze zdjęcia całkowicie nowego Sportage, którego światowa premiera odbędzie się 2 marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Kia Sportage - pierwsze spojrzenie Kia Sportage - pierwsze spojrzenie Kia Sportage - pierwsze spojrzenie Kia Sportage - pierwsze spojrzenie

Nowy SUV będzie dłuższy, niższy i szerszy od swojego poprzednika oferując tym samym więcej miejsca zarówno dla pasażerów jak i bagażu. Nowy Sportage oferować będzie także największy w swojej klasie rozstaw kół, co wpłynie na większą stabilność prowadzenia i komfort podróżowania.

Nadwozie nowego Sportage jest bardziej dynamiczne i nowoczesne. Aluminiowa osłona chłodnicy, która stała się cechą charakterystyczną wszystkich nowych modeli koncernu Kia, przypomina o tym, że za projekt odpowiedzialny jest słynny Peter Schreyer.

Pod maskę trafią nowe silnik zarówno benzynowe jak i wysokoprężne. Nieoficjalne źródła informują, iż wersje sprzedawane w Ameryce Północnej otrzymają czterocylindrowe jednostki benzynowe 2.0- i 2.4-litra, podczas gdy w Europie model ten dostępny będzie z silnikami Diesla 1.7- oraz 2.0-litra, a także motorami benzynowymi o pojemności skokowej 1.6- i 2.0-litra. Napęd przenoszony będzie poprzez przekładnie sześciobiegowe.

Nowa generacja koreańskiego SUVa produkowana będzie w Żylinie i trafi do salonów pod koniec tego roku.

Zdjęcia nowej Kii Sportage w większych rozdzielczościach dostępne są w naszej galerii.

źródło: Kia

Leave A Comment