Infiniti FX Limited Edition – dwie sztuki trafią do Polski

8 lutego 2010
Bez kategorii, Infiniti Nowości

Jak już >a href=”https://www.autowizja.pl/news.php?item.11089″>informowaliśmy, firma Infiniti wprowadziła do oferty specjalny model FX Limited Edition, który wejdzie do sprzedaży na rynkach europejskich w ograniczonej liczbie 100 sztuk. Do polskich salonów trafią zaledwie dwa egzemplarze.

Obydwa auta zarezerwowane przez Infiniti Polska to wersje z silnikami V8, czyli FX50. Jeśli jednak w którymś z pozostałych krajów rezerwacja na FX37 zostanie anulowana, firma sprowadzi taki samochód na specjalne zamówienie klienta.

Samochody FX Limited Edition można już rezerwować w Centrum Infiniti. FX37S z silnikiem V6 o mocy 320 KM kosztuje 312 010 złotych, a FX 50S z silnikiem V8 o mocy 390 KM – 356 660 zł.

Więcej zdjęć limitowanej wersji Infiniti FX znajdziecie w naszej galerii.


Infiniti FX Limited Edition

Infiniti FX Limited Edition

Infiniti FX Limited Edition

Infiniti FX Limited Edition

Każdy samochód z tej serii będzie prawdziwym rarytasem. Już wygląd „zwykłych” FX37S i FX50S wywołuje ogromne wrażenie, a modele z serii Limited Edition jeszcze mocniej przykuwają uwagę i spojrzenia. Samochody te dostępne będą jedynie w dwóch kolorach: czarnym – Black Obsidian lub opcjonalnie – perłowo-metalizowanym białym – Moonlight White. Oprócz koloru nadwozia samochody te będą wyróżniały 21-calowe aluminiowe obręcze kół, których wzór został zainspirowany kształtem łopatek turbiny. Pokryto je – podobnie jak grill chłodnicy, boczne wloty powietrza i relingi dachowe – specjalnym, matowym, grafitowym lakierem.

Również wnętrze FX Limited Edition robi imponujące wrażenie. Po otwarciu drzwi wzrok przykuwają podświetlane progi z napisem „Infiniti” i starannie dobrane połączenie naturalnych materiałów. Tapicerkę z delikatnej skóry w kolorze grafitu wykończono kontrastującymi z nią szwami. Tym samym materiałem wyłożono górne części paneli drzwi i deski rozdzielczej, a podsufitkę wykonano z luksusowej Alcantary. Panele na desce rozdzielczej, centralnej konsoli i drzwiach pokryto autentycznym włóknem węglowym, a nie jak w „zwykłych” modelach FX, stosowanym przez lutników drewnem klonu płomienistego.


Infiniti FX Limited Edition

Infiniti FX Limited Edition

Infiniti FX Limited Edition

Infiniti FX Limited Edition

Na wyjątkowo długiej liście wyposażenia standardowego FX Limited Edition znalazł się m.in. pakiet najnowocześniejszej technologii Infiniti o nazwie Connectiviti+. To w pełni zintegrowany system nawigacji, komunikacji i rozrywki, obejmujący system nagłośnieniowy Bose Premium Sound System z 11 głośnikami, przewodnik Michelin Guide, łącze do iPod’a oraz Music Box – dysk o pojemności 10 GB, wspomagany bazą danych Gracenotes. Ponadto samochody tej serii, zarówno z silnikiem V6, jak i V8, są wyposażone w unikalną technologię Infiniti – panoramiczną kamerę 360º ułatwiającą parkowanie, która w standardowym FX37S dostępna jest jako opcja.

źródło: Moto Target / Infiniti

Leave A Comment