Hybrydowy Seat Leon Twin Drive

17 lutego 2010
Bez kategorii, Nowości Seat

Seat uczestniczył w nieformalnym spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za konkurencyjność (resorty przemysłu i nauki) w San Sebastian, gdzie końcowe rozmowy dotyczyły samochodów z napędem elektrycznym w Europie.

Hybrydowy Seat Leon Twin Drive Hybrydowy Seat Leon Twin Drive

Seat, jako jedna z marek zaproszonych na spotkanie, prezentował model z napędem hybrydowym Leon Twin Drive na wystawie pojazdów elektrycznych urządzonej w centrum konferencyjnym Kursaal w San Sebastian.

Seat Leon Twin Drive to pojazd napędzany zarówno energią elektryczną, jak i tradycyjnym silnikiem spalinowym. Silnik elektryczny wykorzystywany jest w ruchu miejskim, a silnik spalinowy służy do pokonywania dalszych tras. Samochód rozwijający prędkość maksymalną 190 km/h w trybie elektrycznym ma zasięg 50 km i poprzedza wprowadzenie w pełni elektrycznego pojazdu, który pojawi się, kiedy tylko powstanie gęściejsza sieć stacji doładowujących oraz spadną ceny najważniejszych podzespołów, takich jak akumulatory.

Dowodem postępu hiszpańskiej marki w dziedzinie pojazdów elektrycznych może być także fakt, że Seat kieruje projektem Cenit VERDE. Celem tego strategicznego i przełomowego przedsięwzięcia, wspieranego przez hiszpańskie Ministerstwo Nauki i Innowacji, jest rozwijanie najważniejszych technologii i komponentów, które umożliwią upowszechnienie samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym w Hiszpanii.

Seat jest też dostawcą oficjalnych samochodów na potrzeby hiszpańskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Firma udostępniła 230 pojazdów różnych modeli, którymi politycy są dowożeni na spotkania i posiedzenia odbywające się w Hiszpanii.

źródło: Seat

Leave A Comment