VW Golf VI GTI RZR od RevoZport

15 stycznia 2010
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Pochodząca z Hong Kongu firma tuningowa RevoZport zaprezentowała swoją wizję Golfa VI GTI, przygotowując dla niego wyjątkowy body-kit i „kilka” koni mechanicznych.

Trzeba przyznać, że auto wygląda wyzywająco, ale nie kiczowato, co jest rzadkością w tego typu przeróbkach. Nowy przedni zderzak z dużymi wlotami powietrza wyposażono w regulowany spoiler oraz nowe światła do jazdy dziennej wykonane w technice LED.

VW Golf VI GTI RZR od RevoZport VW Golf VI GTI RZR od RevoZport

Dodatkowe nakładki poszerzające błotniki pozwalają ukryć w nadkolach szersze koła i zgrabnie komponują się z resztą nadwozia. Nowy jest także tylny zderzak, który podobnie jak przedni wyposażono w regulowany dyfuzor. Całość wieńczą nakładki progowe oraz wykonane z karbonu obudowy lusterek bocznych i tylny spoiler dachowy. Resztę nowych elementów nadwozia wykonano z włókien polimerowych, wszystko po to by były jak najlżejsze. Oprócz zmian czysto stylistycznych, fachowcy z RevoZport pozwolili sobie na nieco więcej. Zmodyfikowana mapa silnika oraz zastosowanie nowego układu wydechowego pozwoliły na zwiększenie mocy jednostki napędowej o 70 KM, do wartości 270 KM. Taka modyfikacja pociągnęła za sobą konieczność zastosowania nowej karbonowo-kewlarowej maski silnika ważącej zaledwie 4 kg, na której znalazły się dodatkowe wloty powietrza pozwalające lepiej dotlenić turbodoładowany silnik. Pakiet stylistyczny i mechaniczny sygnowany przez RevoZport już można zamawiać, a sama realizacja zamówień rozpocznie się w lutym. źródło: WCF

Leave A Comment