Nowy Megane Renault Sport w cenie 99 990 zł

15 stycznia 2010
Bez kategorii, Nowości Renault

Na polskim rynku debiutuje Nowy Megane Renault Sport – najnowszy model seryjnie produkowanych samochodów sportowych Renault. Dzięki wyjątkowo szerokiej gamie dostępnych pakietów każdy będzie mógł stworzyć auto odpowiadające indywidualnym potrzebom.

Nowy Megane Renault Sport w cenie 99 990 zł Nowy Megane Renault Sport w cenie 99 990 zł Nowy Megane Renault Sport w cenie 99 990 zł Nowy Megane Renault Sport w cenie 99 990 zł

W ofercie Nowego Megane RS znajduje się aż sześć opcjonalnych pakietów: DESIGN RS, SPORT, CUP, PREMIUM, TURISMO oraz PAKIET WIDOCZNOŚĆ. Na szczególną uwagę zasługuje pakiet CUP w cenie 7 500 zł, obejmujący wyczynowe zawieszenie CUP z samoblokującym mechanizmem różnicowym, przednie fotele kubełkowe Recaro z tapicerką materiałową, przednie zaciski hamulcowe Brembo w kolorze czerwonym i 18-calowe czarne, matowe obręcze kół ze stopu metali lekkich.

Wyjątkowy charakter auta podkreśli pakiet SPORT, m.in. z żółtymi pasami bezpieczeństwa i elementami tapicerki przednich foteli w tym samym kolorze. Dodatkowy komfort zagwarantuje pakiet PREMIUM, w którego skład wchodzą m.in.: karta Renault hands free, system kontroli ciśnienia w oponach, elektrycznie regulowany fotel kierowcy z pamięcią ustawienia, podgrzewane przednie fotele z tapicerką skórzaną łączoną ze skórą ekologiczną.

Nowy Megane Renault Sport w cenie 99 990 zł Nowy Megane Renault Sport w cenie 99 990 zł Nowy Megane Renault Sport w cenie 99 990 zł Nowy Megane Renault Sport w cenie 99 990 zł

Megane RS, zainspirowany światem sportów samochodowych, wyróżnia się sportowym charakterem widocznym w designie i osiągach. Auto dostępne w 7 kolorach nadwozia – w tym w charakterystycznym i wyrazistym odcieniu Żółty Sport – zostało wyposażone w silnik benzynowy 2.0 l Turbo o mocy 250 KM i momencie obrotowym 340 Nm, o bardzo szerokim zakresie pracy, który gwarantuje doskonałe osiągi zarówno na drodze, jak i na torze. Specjalne wyposażenie RS Dynamic Management (ESP o trzech trybach pracy) i RS Monitor (pokładowy system pomiarowy) ułatwiają sportową jazdę.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu osiągów, konstruktorzy Renault Sport Technologies przetestowali samochód w różnych sytuacjach drogowych, sprawdzając zachowanie silnika na dystansie ponad 300 000 km podczas długotrwałej jazdy na torze przy zmiennych warunkach atmosferycznych (praca zarówno w niskich temperaturach, jak i w upale).

Sportowe osiągi Megane RS komponują się z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, które ma dla Renault priorytetowe znaczenie. Samochód jest wyposażony w liczne elementy ułatwiające kierowcy unikanie niebezpiecznych sytuacji. W zakresie bezpieczeństwa biernego Nowy Megane RS jest wyposażony we wszystkie rozwiązania, dzięki którym wersja hatchback uzyskała maksymalną notę 5 gwiazdek i 37 punktów na 37 możliwych w testach zderzeniowych Euro NCAP.

źródło: Renault

Leave A Comment