Mitsubishi i-MiEV w Kanadzie

25 stycznia 2010
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, iż jej kanadyjski oddział Mitsubishi Motor Sales of Canada Inc. (MMSCAN) rozpoczął bezprecedensową współpracę z firmą Hydro-Québec, w ramach której na ulice miasta Boucherville zlokalizowanego na obrzeżach Montrealu wyjedzie do 50 elektrycznych pojazdów i-MiEV o zerowej emisji spalin.

Mitsubishi i-MiEV w Kanadzie Mitsubishi i-MiEV w Kanadzie Mitsubishi i-MiEV w Kanadzie Mitsubishi i-MiEV w Kanadzie

Projekt ten jest jednocześnie największym przedsięwzięciem w historii Kanady, mającym na celu integrację, przetestowanie i ocenę wydajności elektrycznych pojazdów w ruchu ulicznym w rzeczywistych warunkach eksploatacji.

W ramach programu pilotażowego, którego założenia zostały ogłoszone podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Montrealu, kierowcy flotowi z Boucherville, Hydro-Québec oraz innych współpracujących firm odbędą jazdy testowe w elektrycznych modelach i-MiEV w jesiennych i zimowych warunkach miejskich.

„Z dumą przejmujemy pozycję lidera w dążeniu do bardziej ‘zielonej’ i zrównoważonej ekologicznie przyszłości, opracowując pojazdy przyjazne środowisku, które do napędu wykorzystują czystą i odnawialną energię,” powiedział Koji Soga, Prezydent i Dyrektor Generalny firmy MMSCAN. „Mitsubishi Motors wiedzie prym w zakresie opracowywania pojazdów elektrycznych, a flagowym reprezentantem naszych ekologicznych technologii jest model i-MiEV. Podobnie, firma Hydro-Québec oraz miasto Boucherville demonstrują zaangażowanie w kwestię ochrony środowiska poprzez uczestnictwo w tej wyjątkowej inicjatywie.”

Thierry Vandal, Prezydent i Dyrektor Generalny firmy Hydro-Québec, przyznał, że udział w projekcie jest niezwykle istotnym elementem w dążeniu firmy do zajęcia pozycji lidera w zakresie ochrony środowiska. „Firma Hydro-Québec pragnie obniżyć emisję gazów cieplarnianych, przyczyniając się do elektryfikacji środków transportu. Program testów ma na celu ocenę wydajności procesu ładowania pojazdów, ich właściwości jezdnych oraz ogólnego poziomu satysfakcji kierowców. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu pozwali nam także na oszacowanie problemów związanych z integracją pojazdów elektrycznych z odpowiednią infrastrukturą.”

„To niezwykle ekscytujący projekt dla miasta Boucherville,” powiedział burmistrz Jean Martel. „Cieszymy się, że wraz z naszymi lokalnymi partnerami biznesowymi będziemy mogli pomóc firmom Hydro-Québec i Mitsubishi zebrać potrzebne dane.”

źródło: Mitsubishi / autowizja

Leave A Comment