Mazda 6 po liftingu – debiut w Genewie

Mazda zaprezentowała pierwsze oficjalne zdjęcia odświeżonego modelu Mazda6, którego premiera będzie miała miejsce podczas marcowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Mazda 6 po liftingu - debiut w Genewie Mazda 6 po liftingu - debiut w Genewie Mazda 6 po liftingu - debiut w Genewie Mazda 6 po liftingu - debiut w Genewie

Zmieniona wersja ma typową dla gamy Mazdy stylizację pasa przedniego oraz nowe reflektory i tylne światła, co zapewnia bardziej sportowy i wyrazisty charakter. Dostępnych będzie sześć silników, w tym nowa jednostka benzynowa 2.0 DISI z wtryskiem bezpośrednim, zużywająca mniej paliwa i emitująca mniej spalin niż silnik 2.0, który zastępuje. Napęd przenoszony będzie za pośrednictwem pięciostopniowej automatycznej skrzyni biegów, opracowanej specjalnie z uwzględnieniem charakterystyki nowej jednostki napędowej. Gamę silników benzynowych uzupełniają udoskonalone wersje jednostek MZR 1.8 i 2.5.

Dla wielbicieli jednostek wysokoprężnych oddano do dyspozycji silnik MZR-CD 2.2 w trzech wersjach mocy – od 129 do 180 KM. Wszystkie wersje silnikowe są dynamiczne, zapewniają niższe zużycie paliwa i mniejszą emisję CO2.

W wyposażeniu modelu Mazda6 znajdzie się kilka nowych funkcji związanych z bezpieczeństwem, jak na przykład przednie reflektory adaptacyjne czy wspomaganie ruszania na wzniesieniu. O odpowiednie właściwości jezdne zadba z kolei udoskonalone zawieszenie.

Nowa wersja modelu Mazda6 zostanie wprowadzona do sprzedaży w Europie wiosną br. Będzie to jedna z trzech premier zaprezentowanych podczas konferencji prasowej Mazdy, która odbędzie się 2 marca na stoisku Mazdy w Hali 5.

źródło: Mazda

Leave A Comment