Audi RS6 dla króla Hiszpanii

24 stycznia 2010
Bez kategorii, Audi Nowości

Ostatnie dane książkowe z lata ubiegłego roku mówiły, że król Hiszpanii Juan Carlos I ma 65 pracowników i przydzielonych im 71 aut. Czas to zaktualizować, bo od dzisiaj są to 72 samochody – grono powiększone przez nowiutkie Audi RS6.

Audi RS6 dla króla Hiszpanii Audi RS6 dla króla Hiszpanii Audi RS6 dla króla Hiszpanii Audi RS6 dla króla Hiszpanii

Na hiszpańskim portalu motoryzacyjnym Dariomotor pojawiły się zdjęcia nowiutkiego Audi RS6, które wzbogaciło park maszynowy rodziny królewskiej w Hiszpanii. Wśród wcześniejszych samochodów króla Juana Carlosa I można znaleźć także takie perełki jak Rolls Royce Phantom IV z 1959 roku, Maybacha, a także pierwsze auto króla, klasyczne Mini. Juan Carlos był również szczęśliwym posiadaczem legendarnego Porsche 959, które rozbił na oblodzonej drodze w Pirenejach w 1990 roku.

Królewskie RS6 zostało podarowane monarsze bezpośrednio przez markę Audi. Nadwozie auta pokryto czarnym lakierem, podobnie jak emblematy marki z Ingolstadt, całość uzupełniają pięcioramienne felgi aluminiowe w grafitowym kolorze. Pod maską pracuje 5-litrowy silnik V10 TFSI dający moc 572 KM i 650 Nm momentu obrotowego. Silnik sprzężony z 6-stopniową skrzynią biegów Tiptronic napędza wszystkie cztery koła. Auto jest w stanie rozpędzić się od 0-100 km/h w czasie 4,5 sekundy, a jego elektronicznie ograniczona prędkość sięga 250 lub 280 km/h.

Wersja RS6 dla Juana Carlosa I wyposażona jest dodatkowo w światła ostrzegawcze ukryte za atrapą chłodnicy, specjalne tablice rejestracyjne przysługujące wyłącznie rodzinie królewskiej oraz uchwyty na flagi przy przednich błotnikach.

źródło: Diariomotor / Moto Target

Leave A Comment