Nowy Fiat Doblo Cargo

28 grudnia 2009
Bez kategorii, Fiat Nowości

Założeniem dla konstruktorów nowego Doblo Cargo było stworzenie samochodu o najwyższych osiągach, funkcjonalnego, ładownego i wydajnego, oszczędnego pod względem zużycia paliwa i kosztów obsługi. Dlatego właśnie model ten stanowi idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy za kierownicą spędzają większość dnia – w ruchu miejskim, kiedy często trzeba zatrzymywać samochód, by za chwilę znów ruszać, sprawnie załadować i rozładować towar, ale też szybko przemieścić się z jednego miasta do innego.

Nowy Fiat Doblo Cargo Nowy Fiat Doblo Cargo Nowy Fiat Doblo Cargo Nowy Fiat Doblo Cargo

Dla nich właśnie powstał nowy Doblo Cargo, który zapewnia przestronność, oszczędność eksploatacji, łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej i przyjemność prowadzenia, której towarzyszą poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

ATUTY NOWEGO MODELU FIAT PROFESSIONAL
Nowy Fiat Doblo Cargo Nowy Fiat Doblo Cargo Nowy Fiat Doblo Cargo Nowy Fiat Doblo Cargo

Wykonany na nowej płycie podłogowej, nowy Doblo Cargo może poszczycić się licznymi atutami w porównaniu z konkurentami ze swojej kategorii: długość wewnętrzna sięgająca 2,17 m, szerokość między nadkolami 1,23 m, pojemność od 3,4 do 4,2 m3, ładowność od 750 do 1000 kg, zużycie paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 4,8 l /100 km i zasięg do 1.250 km przy silniku 1.3 Multijet o mocy 90 KM. Te rekordowe parametry niewątpliwie zapewnią użytkownikowi niezaprzeczalne korzyści w postaci usprawnienia wykonywanej pracy i ograniczenia kosztów eksploatacji. W zestawieniu z poprzednim modelem, nowy samochód posiada jeszcze większą przestrzeń ładunkową, o regularnym, sześciennym i łatwym do wykorzystania kształcie, wyposażoną w boczne drzwi przesuwne i drzwi tylne o dużych wymiarach, ułatwiające wygodny dostęp do wnętrza i sprawne załadowanie bądź rozładowanie towarów.

Nowy Fiat Doblo Cargo Nowy Fiat Doblo Cargo Nowy Fiat Doblo Cargo Nowy Fiat Doblo Cargo

Innowacyjny design i pokaźne wymiary Doblo Cargo sprawiają, że model ten staje się punktem odniesienia dla całej kategorii. Na szczególna uwagę zasługuje wyrażający zdecydowaną osobowość przód auta, wyrazisty zarys jego sylwetki oglądanej z boku, z zaakcentowanymi nadkolami, oraz niebanalny tył, który podkreśla takie atuty, jak wygodny dostęp i pojemność przestrzeni ładunkowej. Wrażenie pojazdu solidnego i trwałego dodatkowo uwydatniają jego wymiary, tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne, powiększone w stosunku do modelu poprzedniego. Jest to zatem kontynuacja tendencji, która wyróżnia nową gamę Fiata Professional, zapoczątkowaną w 2006r. wprowadzeniem na rynek nowego Ducato, a następnie, w 2007r. nowego Scudo, obu większych i bardziej pojemnych w porównaniu z poprzednikami.

NIEZAWODNE I PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA SILNIKI

W chwili premiery, Fiat Doblo Cargo proponuje silnik benzynowy 1.4 o mocy 95 KM i trzy silniki turbodiesel: 1.3 Multijet o mocy 90 KM drugiej generacji, 1.6 Multijet 105 KM oraz 2.0 Multijet 135 KM. Wszystkie spełniają normy Euro5 (silnik benzynowy 1.4, silniki 1.3 i 1.6 Multijet dostępne są też w wersji zgodnej z normą Euro4) i wyróżniają się łatwością prowadzenia, znakomitymi osiągami, cichą pracą, niskimi kosztami obsługi (zużycie paliwa i serwis), a także niezawodnością i dbałością o środowisko.

Jednostki spełniające normy Euro5 wyposażone są na przykład seryjnie w system Start&Stop oraz filtr cząstek stałych (dla diesli). Gama silników będzie jeszcze rozszerzona w późniejszym terminie o wersję Natural Power (podwójne zasilanie benzyna/metan) oraz kolejną jednostkę wysokoprężną z automatyczną zrobotyzowaną skrzynią biegów (MTA).

BEZPIECZEŃSTWO

Aby zapewnić optymalną dynamikę, komfort i bezpieczeństwo czynne pojazdu na wszystkich rodzajach nawierzchni i przy dowolnym obciążeniu, zastosowano innowacyjne rozwiązania mechaniczne. Wśród nich na czołowe miejsce wysuwa się tylne zawieszenie Bi-Link, oferowane w różnych wersjach ustawienia poszczególnych jego elementów, zależnie od przeznaczenia użytkowego pojazdu. Znakomitą i niezawodną przyczepność zapewnia nowemu Doblo Cargo także najnowocześniejsze systemy elektroniczne: ABS z elektronicznym korektorem hamowania EBD oraz ESP, wyposażony w system Hill-holder, wspomagający kierowcę podczas ruszania pod górę.

Nowy Doblo Cargo został zaprojektowany i skonstruowany także z myślą o zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa biernego, o które dba karoseria z kontrolowanymi strefami zgniotu, a także przednie poduszki powietrzne i innowacyjne przednio-boczne, spełniające funkcję ochrony nie tylko głowy, ale też klatki piersiowej. Model ten to wreszcie szereg drobnych, ale pomysłowych rozwiązań, dzięki którym kabina przekształca się w prawdziwe „biuro na czterech kółkach”. Mowa tu na przykład o wygospodarowanej pod dachem półce, specjalnym miejscu na dokumenty na desce rozdzielczej i mnóstwu praktycznych schowków.

Pomyślano też o rozwiązaniach i technologiach, zapewniających najwyższy komfort jazdy i ułatwiających prowadzenie samochodu – od klimatyzacji, dostępnej także w wersji automatycznej, przez tempomat, czujniki parkowania, zintegrowany zestaw głośnomówiący Blue&Me, aż po nawigację „Blue&Me – TomTom”.

GAMA

Gama modeli oferuje 7 rodzajów nadwozia: furgon z krótkim i długim rozstawem osi, furgon z podwyższonym dachem, 5-miejscowa wersja Kombi z krótkim i długim rozstawem osi oraz, szczególnie interesujące wersje – platformy do zabudowy (pianale) z krótkim lub długim rozstawem osi, przeznaczone do indywidualnej adaptacji nadwozia, umożliwiające łatwe i oszczędne dostosowanie pojazdu do własnych, konkretnych potrzeb (chłodnie, skrzynie stałe, wywrotki).

Zarówno wersja Cargo, jaki i Kombi dostępna jest w 2 wersjach wyposażenia- standardowa i SX. . W sumie zatem możliwych jest około 400 różnych kombinacji, w zależności od wybranego rodzaju nadwozia, drzwi bocznych i tylnych oraz silnika. Doblo Cargo dostępny jest w 11 kolorach nadwozia (3 pastelowe i 8 metalizowanych), wraz z obszerną listą wyposażenia dodatkowego i akcesoriów, które każdemu klientowi umożliwią precyzyjne dopasowanie samochodu do potrzeb wykonywanej pracy.

KONTYNUACJA SUKCESU

Nowy Doblo Cargo to następca pojazdu, który odniósł na rynku niewątpliwy sukces, zdobywając od chwili wprowadzenia (koniec 2000r.) do dziś grono 650.000 klientów (dane obejmujące Europę i Turcję). Udało się to między innymi dzięki nieprzerwanemu odnawianiu oferty. Był to bowiem model, który umiejętnie i szybko reagował na zmieniające się oczekiwania rynku, wprowadzając stopniowo takie rozwiązania, jak wersje z podwyższonym dachem, z długim rozstawem osi czy ekologiczne (Natural Power i silniki diesla z DPF). Dlatego właśnie jego następca już na starcie oferuje obszerną i kompletną gamę wyposażenia, spełniającą zróżnicowane oczekiwania osób, dla których samochód to narzędzie pracy.

__________________________________________________

Więcej zdjęć Doblo Cargo znajdziesz w naszej galerii.

źródło: Fiat

Leave A Comment