Ferrari California od firmy Novitec Rosso

11 grudnia 2009
Bez kategorii, Ferrari Nowości

Firma Novitec Rosso zaprezentowała pakiet stylizacyjny przeznaczony dla Ferrari California.

Ferrari California od firmy Novitec Rosso Ferrari California od firmy Novitec Rosso Ferrari California od firmy Novitec Rosso Ferrari California od firmy Novitec Rosso

Agresywnego wyglądu dodaje autu pakiet aerodynamicznych dokładek wykonanych z włókna węglowego, w którego skład wchodzą takie elementy jak przedni spoiler, boczne nakładki progowe, tylny dyfuzor oraz tylny spoiler. Elementem wieńczącym całość są aluminiowe obręcze NF3 w rozmiarze 9Jx21 z przodu i 11.5Jx22 z tyłu, na które założono wyczynowe opony Pirelli.

Eksperci z firmy Novitec Rosso zainstalowali także nową jednostkę sterującą pracą silnika ze specjalnie opracowanymi mapami zapłonu i wtrysku oraz układ wydechowy ze stali nierdzewnej. Wszystko to pozwala na wykrzesanie 500 KM i 518 Nm maksymalnego momentu obrotowego z 4,3-litrowego silnika V8. Seryjnie, model California produkuje 460 KM i 485 Nm.

Ferrari California od firmy Novitec Rosso Ferrari California od firmy Novitec Rosso

W wyposażeniu sportowego Ferrari „by” Novitec Rosso znalazły się także sportowe sprężyny obniżające samochód o 35 mm oraz specjalny system hydrauliczny, pozwalający w razie potrzeby unieść przód auta o 40 mm.

Wykończenie wnętrza jak zwykle zależy od indywidualnych upodobań klientów.

źródło: WCF / Moto Target

Leave A Comment