ZOE Z.E. pierwszy w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny SPA

9 listopada 2009
Bez kategorii, Nowości Renault

Renault oraz należąca do Działu Produktów Luksusowych koncernu L'Oreal firma Biotherm nawiązały współpracę w ramach prac nad stworzeniem unikalnego samochodu koncepcyjnego – w 100% elektrycznego auta spa o zerowej emisji – ZOE Z.E.

ZOE Z.E. pierwszy w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny SPA ZOE Z.E. pierwszy w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny SPA ZOE Z.E. pierwszy w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny SPA ZOE Z.E. pierwszy w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny SPA

Skierowany do klientów pokonujących na co dzień krótkie lokalne trasy i poszukujących auta, które zapewni im jazdę w zdrowych, komfortowych i sprzyjających dobremu samopoczuciu warunkach, ZOE Z.E. oferuje użytkownikom ekskluzywne i dające się w pełni dostosować do indywidualnych wymagań wnętrze. Stanowi on zapowiedź modelu seryjnego, który Renaut zamierza wprowadzić do sprzedaży już w 2012 roku.

ZOE Z.E. – ZERO EMISJI, PEŁEN KOMFORT PSYCHICZNY

Miejski, w 100% elektryczny samochód koncepcyjny ZOE Z.E. o zerowej emisji jest autem dla tych wszystkich użytkowników, którzy pragną dbać o środowisko, dbając równocześnie o siebie, także za kierownicą.

ZOE Z.E. pierwszy w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny SPA ZOE Z.E. pierwszy w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny SPA ZOE Z.E. pierwszy w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny SPA ZOE Z.E. pierwszy w 100 proc. elektryczny samochód koncepcyjny SPA

Jego dach pokrywa inteligentna membrana, chroniąca wnętrze przed gorącem i zimnem i zapewniająca optymalne działanie klimatyzacji, z odzyskiem energii dzięki rozmieszczonym w układzie plastra miodu ogniwom fotowoltaicznym. Przód i tył pojazdu pokryty jest poliuretanową, żelową powłoką ochronną. Ta druga skóra chroni elementy nadwozia najbardziej narażone na drobne uszkodzenia w ruchu miejskim. W samochodzie koncepcyjnym ZOE Z.E. zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie filtrowania i oczyszczania powietrza w trosce o zdrowie pasażerów, ich dobre samopoczucie i zachowanie pięknej skóry.

Kierowca ma do wyboru 3 tryby ładowania akumulatorów:

– ładowanie standardowe: w ciągu 4 do 8 godzin, za pomocą gniazda umieszczonego na zewnątrz pojazdu,
– ładowanie szybkie: w ciągu 20 minut, za pomocą tego samego gniazda, w specjalnych punktach ładowania,
– unikalny system Quickdrop, czyli szybką wymianę akumulatorów – w ciągu 3 minut na stacjach wymiany akumulatorów.

WSPÓŁPRACA NAUKOWA W ZAKRESIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

Zespoły naukowo-badawcze firmy Biotherm oraz konstruktorzy i projektanci Renault wykorzystali swoje know-how w ramach partnerskiej współpracy nad innowacyjnymi technologiami.

Od momentu założenia firmy Biotherm w 1952 roku, jej laboratoria badawcze pogłębiają wiedzę w zakresie mechanizmów występujących w skórze na poziomie komórkowym, a także naukowo potwierdzonych zalet aromaterapii.

Renault od ponad 110 lat stale poszerza swoje szeroko uznane w świecie umiejętności konstruktorskie w zakresie elementów wyposażenia służących zapewnianiu komfortu i dobrego samopoczucia pasażerów.

Rezultat ZOE Z.E zapewnia użytkownikom następujące unikalne korzyści:

1 – Właściwe nawilżenie skóry: klimatyzacja, w przypadku której konstruktorzy skupiają się zazwyczaj na utrzymaniu zadanej temperatury, została całkowicie zmodyfikowana, aby chronić skórę przed wysuszeniem. ZOE Z.E. oferuje swoim pasażerom system inteligentnej klimatyzacji, regulującej stopień nawilżenia powietrza w kabinie.

2 – Ochrona przed zanieczyszczeniem powietrza: dzięki czujnikowi zanieczyszczenia powietrza i filtrom przeciwpyłkowym, które w razie konieczności decydują o zamknięciu wlotów powietrza, pasażerowie ZOE ZE mogą cieszyć się idealnie czystym powietrzem w kabinie.

3 – Rozpylanie aktywnych zapachów: elektrycznie sterowany system rozpylający unikalne, aktywne aromaty, dostosowane do aktualnych potrzeb kierowcy: dynamizujące rano, obniżające stres podczas powrotu z pracy i pobudzające czujność podczas jazdy nocą. Zapachy te, opracowane przez firmę Biotherm®, przekształcają kabinę auta w swoistą kapsułę spa oraz przyczyniają się do podtrzymania czujności pasażerów.

Auta z napędem elektrycznym są przełomowym rozwiązaniem – to dostępne dla wszystkich środki transportu indywidualnego o zerowej emisji. Rozwiązanie to już obecnie cieszy się szerokim poparciem na całym świecie. Przejawia się w postaci ulg podatkowych uzależnionych od poziomu emisji CO2 oraz działań na rzecz budowy infrastruktury niezbędnej dla umożliwienia powszechnego korzystania z aut z napędem elektrycznym. Już w 2011 roku Renault rozpocznie seryjną sprzedaż całej gamy przystępnych cenowo pojazdów z napędem elektrycznym.

źródło: Renault

Leave A Comment