VW Golf Mk1 – koniec produkcji

12 listopada 2009
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Czy wiedzieliście, że w dzisiejszych czasach wciąż produkowano Volkswagena Golfa Mk1? Gdyby ktoś nie dowierzał – chodzi o model pierwszej generacji, który zadebiutował na rynku w 1978 roku.

W Południowej Afryce, w fabryce Volkswagena zlokalizowanej w Uitenhage, wciąż produkowano Golfy pierwszej generacji. Ogółem powstało tam 517 384 sztuk tego samochodu. Było to jedyne tego rodzaju miejsce na świecie, gdzie wciąż budowano zaprezentowany w 1978 roku samochód, który zaprojektował Giorgetto Giugiaro, pomimo tego, że w międzyczasie wprowadzono na rynek pięć nowych odmian tego pojazdu.

VW Golf Mk1 - koniec produkcji VW Golf Mk1 - koniec produkcji VW Golf Mk1 - koniec produkcji VW Golf Mk1 - koniec produkcji

Z tej okazji Volkswagen przygotował 1000 sztuk specjalnych edycji Golfa Mk1, które otrzymały nazwę Citi Mk1. Produkowane one były tylko w kolorach czarnym i szarym-niebieskim. Oba metaliki. Oba z 15-calowymi felgami aluminiowymi, przyciemnianymi tylnymi szybami, pasami w stylu GT, chromowaną końcówką wydechu, podwójnymi przednimi lampami i chromowanym grillem. Oprócz tego specjalna wersja Golfa Mk1 otrzyma także kokpit, który bardziej przypomina dzisiejsze produkcje VW, aniżeli pierwowzór, a także sportowe fotele pokryte w części skórą oraz kilka stylistycznych dodatków, jak np. logo z numerkiem czy okazjonalne dywaniki.

VW Golf Mk1 - koniec produkcji

Całość będzie sprzedawana z silnikiem 1,6-litra o mocy 99 KM. Szkoda tylko, że pojazdy te będą oferowane jedynie w Południowej Afryce. Ich cena ma wynosić w przybliżeniu nieco ponad 10 000 euro. źródło: Carscoop / autokult

Leave A Comment