Renault wprowadza Twingo Gordini RS

30 listopada 2009
Bez kategorii, Nowości Renault

Renault Sport inauguruje powrót marki Gordini, wprowadzając nowy, ekskluzywny model samochodu sportowego, który swoim charakterem nawiązuje do kanonów stylistyki Gordini.

Niebieski kolor nadwozia, białe pasy i skórzana, pikowana tapicerka, to elementy wystroju, które teraz dostępne będą w zdecydowanie nowoczesnej odmianie.
Luksusowy, sportowy samochód miejski, którego liczne elementy wyraźnie świadczą o francuskim rodowodzie, jest hołdem oddanym Gordiniemu. Wersja ta adresowana jest do klientów poszukujących samochodu wyróżniającego się designem i podkreślającego ich osobowość.

Światowa premiera Twingo Gordini R.S. odbędzie się w Atelier Renault na Polach Elizejskich w ramach ekspozycji Niebieskie Boże Narodzenie. Sprzedaż samochodu w Europie ruszy od marca 2010.

Na polskim rynku Twingo Gordini będzie dostępne w wersji GT. Jego sprzedaż rozpocznie się w połowie przyszłego roku.

W nowej wersji samochodu wykorzystano całą gamę rozwiązań opracowanych przez Renault Sport, co czyni z niego godnego kontynuatora idei wyścigów samochodowych Gordini:

– układ jezdny Sport ze specjalnymi, 17-calowymi felgami sprawia, że samochód zapewnia wygodną, codzienną eksploatację, oferując jednocześnie wyjątkowo dobre trzymanie się drogi

– silnik benzynowy 1,6 l o mocy 133 KM – elastyczny i dynamiczny, o sportowym brzmieniu, gwarantuje mocne wrażenia z jazdy

– precyzyjny i czuły układ kierowniczy zwiększa przyjemność prowadzenia samochodu

– silne i wytrzymałe hamulce

Ceny samochodu zostaną podane w dniu otwarcia zamówień, we Francji nastąpi to 15 lutego 2010 roku.

źródło: Renault

Leave A Comment