Renault wprowadza Twingo Gordini RS

Renault Sport inauguruje powrót marki Gordini, wprowadzając nowy, ekskluzywny model samochodu sportowego, który swoim charakterem nawiązuje do kanonów stylistyki Gordini.

Niebieski kolor nadwozia, białe pasy i skórzana, pikowana tapicerka, to elementy wystroju, które teraz dostępne będą w zdecydowanie nowoczesnej odmianie.
Luksusowy, sportowy samochód miejski, którego liczne elementy wyraźnie świadczą o francuskim rodowodzie, jest hołdem oddanym Gordiniemu. Wersja ta adresowana jest do klientów poszukujących samochodu wyróżniającego się designem i podkreślającego ich osobowość.

Światowa premiera Twingo Gordini R.S. odbędzie się w Atelier Renault na Polach Elizejskich w ramach ekspozycji Niebieskie Boże Narodzenie. Sprzedaż samochodu w Europie ruszy od marca 2010.

Na polskim rynku Twingo Gordini będzie dostępne w wersji GT. Jego sprzedaż rozpocznie się w połowie przyszłego roku.

W nowej wersji samochodu wykorzystano całą gamę rozwiązań opracowanych przez Renault Sport, co czyni z niego godnego kontynuatora idei wyścigów samochodowych Gordini:

– układ jezdny Sport ze specjalnymi, 17-calowymi felgami sprawia, że samochód zapewnia wygodną, codzienną eksploatację, oferując jednocześnie wyjątkowo dobre trzymanie się drogi

– silnik benzynowy 1,6 l o mocy 133 KM – elastyczny i dynamiczny, o sportowym brzmieniu, gwarantuje mocne wrażenia z jazdy

– precyzyjny i czuły układ kierowniczy zwiększa przyjemność prowadzenia samochodu

– silne i wytrzymałe hamulce

Ceny samochodu zostaną podane w dniu otwarcia zamówień, we Francji nastąpi to 15 lutego 2010 roku.

źródło: Renault

Leave A Comment