Porsche Boxster Spyder – światowa premiera

5 listopada 2009
Bez kategorii, Nowości Porsche

Porsche opublikowało pierwsze zdjęcia nowego modelu Boxster Spyder, który zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles.

Porsche Boxster Spyder - światowa premiera Porsche Boxster Spyder - światowa premiera Porsche Boxster Spyder - światowa premiera Porsche Boxster Spyder - światowa premiera

Nowy Spyder otrzymał 3,4-litrowy, sześciocylindrowy silnik benzynowy o mocy 320 KM (o 10 KM więcej od Boxstera S), który w połączeniu z opcjonalną przekładnią dwusprzęgłową PDK (Porsche-Doppelkupplungsgetriebe) rozpędza to lekkie auto od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 267 km/h, a to wszystko przy średnim spalaniu w europejskim cyklu NEDC na poziomie 9,3 litra na 100 kilometrów.

Boxster Spyder 2010 waży zaledwie 1 275 kg, co czyni go najlżejszym modelem w gamie Porsche. Doskonałe właściwości jezdne zapewnia także obniżony środek ciężkości oraz całkowicie nowe zawieszenie sportowe.

Samochód wyróżnia się z zewnątrz specjalnie zaprojektowanym miękkim dachem oraz charakterystycznymi przetłoczeniami w środkowej części nadwozia, które przywodzą na myśl model Carrera GT. Wersja 2010 otrzymała także nowe zderzaki oraz 10-ramienne obręcze z lekkich stopów. W ekskluzywnym wnętrzu znalazły się m.in. sportowe fotele o doskonałym trzymaniu bocznym.

Boxster Spyder wejdzie do sprzedaży w lutym 2010 roku. Ceny modelu w Niemczech będą rozpoczynały się od 63 404 Euro.

źródło: Moto Target / Porsche

Leave A Comment