LPG w Skodach, czyli Twin Power

5 listopada 2009
Bez kategorii, Nowości Skoda

Już od ponad trzech lat Skoda Auto Polska S.A. i Landi Renzo z sukcesem realizują wspólny projekt dedykowany instalacjom LPG.


Specjalny program o nazwie Twin Power uruchomiono w czerwcu 2007 roku.

Dzięki niemu wszyscy posiadacze samochodów marki Škoda mogą korzystać z napędu LPG, który jest ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych silników benzynowych i jednostek diesla.

Największym atutem samochodów zasilanych LPG jest obniżona emisja składników toksycznych w spalinach. Co więcej, te wymierne korzyści ekonomiczne i ekologiczne osiągnięto bez negatywnego wpływu na osiągi i komfort jazdy. Koszty eksploatacji samochodu zasilanego gazem LPG wyraźnie maleją, zmniejsza się również poziom emisji CO2 do atmosfery.


Nowe samochody marki Škoda objęte są 2-letnią gwarancją mechaniczną i co istotne, utrzymują tę gwarancję po zakupie i montażu dedykowanej instalacji LPG Landi Renzo u Autoryzowanego Partnera Serwisowego Škoda Auto. Gwarancja nie jest przypisana do punktu montażowego, lecz ważna na terenie całego kraju w obrębie sieci 67 Autoryzowanych Partnerów Serwisowych Škoda Auto, świadczących usługi montażowe, serwisowe oraz gwarancyjne. Montaż instalacji odbywa się wyłącznie w Polsce.

Montaż instalacji LPG Twin Power jest całkowicie zunifikowany, gdyż odbywa się na podstawie dokładnych schematów montażowych z zastosowaniem dedykowanych wsporników ograniczających konieczność wykonywania odwiertów w karoserii.

Wszystkie elementy składowe instalacji są dobrane do konkretnego pojazdu i silnika.

Instalacja, w którą wyposaża się samochód umożliwia zarówno ręczną, jak i automatyczną zmianę trybu – z zasilania gazem na benzynę i odwrotnie. Praca silnika w obu trybach jest identyczna, a ewentualna różnica w osiągach – niemal niezauważalna.

Zbiornik na LPG ma maksymalnie pojemność 42 lub 51 litrów, znajduje się w otworze na koło zapasowe i jest wyposażony w elektromagnetyczny zawór bezpieczeństwa.

Wśród pojazdów marki Škoda, którym dedykowana jest instalacja Twin Power, znajdują się: Škoda Fabia, Škoda Roomster, nowa Škoda Octavia, a także Škoda Praktik i Škoda Octavia Tour.

źródło: Skoda

Leave A Comment