Golden Steering Wheel 2009 dla Luca Cordero di Montezemolo

9 listopada 2009
Bez kategorii, Fiat Nowości

Pan Luca Cordero di Montezemolo odebrał dziś nagrodę „Golden Steering Wheel 2009”. Uroczystość odbyła się w obecności Panów Friede Springera, Mathiasa Döpfnera (Dyrektora Generalnego Domu Wydawniczego Axel Springer), Giuseppe Vity (Przewodniczącego Rady Nadzorczej Axel Springer) oraz ponad 140 gości zaproszonych do siedziby głównej firmy Axel Springer, czołowej niemieckiej grupy wydawniczej, mieszczącej się w centrum Berlina.


Trzydziestą trzecią edycję nagrody „Golden Steering Wheel” przedstawiają dziennik „Bild” i tygodnik „Bild am Sonntag”, jedne z najbardziej popularnych gazet w Niemczech. Nagroda została ustanowiona w roku 1976 przez samego założyciela Domu Wydawniczego, Axela Springera w celu wyrażenia uznania dla najwybitniejszych postaci świata motoryzacji. W minionych latach nagrodę przyznano tak sławnym osobom jak Henry Ford II (1983), Ferry Porsche (1984), Lee Iacocca (1987) i Ferdinand Piëch (1997). Otrzymały ją także dwie osobistości, których losy prywatne i zawodowe splotły się z losami Pana Luca Cordero di Montezemolo, a mianowicie Giovanni Agnelli (1985) oraz Michael Schumacher (1993).

Jury przyznało nagrodę Panu Luca Cordero di Montezemolo za Jego niezwykłe zaangażowanie w kilku sektorach przemysłu motoryzacyjnego, o czym świadczą wyniki osiągnięte pod Jego przywództwem przez markę Ferrari (od 1991) i przez markę Fiat (od 2004).

Głównymi przesłankami do tego są liczne sportowe zwycięstwa Teamu Ferrari oraz kierowcy Michaela Schumachera (7-krotnego Mistrza Świata Formuły 1) a także sukcesy komercyjne i techniczne modeli produkcyjnych Ferrari na każdym kontynencie. Co więcej, Luca Cordero di Montezemolo w zakładzie Ferrari wprowadził w życie innowacyjny projekt o nazwie Formula Uomo, „stawiając” człowieka w centrum procesu produkcyjnego.

źródło: Fiat

Leave A Comment