66 sztuk Mitsubishi L200 dla Policji

14 listopada 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Model Mitsubishi L200 zwyciężył w przetargu na zakup 66 samochodów osobowych terenowych przeznaczonych dla jednostek terenowych polskiej policji. Pierwsze samochody uzbrojone i przygotowane zgodnie z wytycznymi policji zostały już przekazane stróżom porządku publicznego.

66 sztuk Mitsubishi L200 dla Policji 66 sztuk Mitsubishi L200 dla Policji 66 sztuk Mitsubishi L200 dla Policji 66 sztuk Mitsubishi L200 dla Policji

O wygranej w przetargu zadecydowały między innymi tak istotne dla policji cechy, jak wytrzymałość i niezawodność konstrukcji oraz możliwość przystosowania aut do specyficznych potrzeb jednostek terenowych w połączeniu z korzystną ofertą cenową.

„Jesteśmy dumni ze współpracy z tak ważną instytucją, jaką jest policja i przekonani, że nasze samochody znakomicie sprawdzą się w akcji – podobnie, jak to się dzieje w wielu innych państwach, gdzie L200 służą policji i innym służbom szybkiego reagowania.” powiedział Arkadiusz Tomala Dyrektor Zarządzający polskiego oddziału Mitsubishi Motors Corporation. „Wymogi opisane w przetargu były niezwykle ostre a konkurencja zacięta – jednak to Mitsubishi L200 okazało się w najwyższym stopniu spełniać wszystkie warunki przetargu.” dodał Tomala.

66 sztuk Mitsubishi L200 dla Policji 66 sztuk Mitsubishi L200 dla Policji 66 sztuk Mitsubishi L200 dla Policji

Nowe policyjne radiowozy wyposażono we wzmocnienia z przodu, osłony reflektorów i szyb, stalowe osłony silników i skrzyń biegów, wyciągarki, zestawy umożliwiające montaż radiostacji i sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu a także zamontowano na nich podstawy dla automatycznych wyrzutni granatów łzawiących lub reflektorów oświetlających. Pojazdy – wszystkie w kolorze srebrnym -oznakowano zgodnie z najnowszymi przepisami obowiązującymi na terenie państw Unii Europejskiej.

Nowe radiowozy będą służyć terenowym jednostkom policji na terenie całego kraju podczas akcji prewencyjnych, zamieszek i rozruchów oraz standardowych patroli. Dalekosiężny reflektor oświetleniowy posłuży do oświetlania miejsca akcji i będzie przydatny nie tylko w ciężkim terenie. Napęd na obie osie pozwoli sprawnie poruszać się po każdej drodze – piaszczystej, błotnistej czy żwirowej, w górach, w głębokim śniegu i na bardzo śliskich nawierzchniach.

Wybór Mitsubishi L-200 z przedłużoną kabiną nie był wyłącznie kwestią możliwości dostosowania aut do potrzeb policji i atrakcyjnej ceny. Z punktu widzenia stróży prawa istotne jest także bezpieczeństwo – Mitsubishi L-200 otrzymało aż cztery gwiazdki w testach zderzeniowych, co jest wynikiem najlepszym w tej klasie pojazdów. L200 jako jedyny model wśród konkurencji oferuje także uchylaną tylną szybę, co ze względu na komunikację między załogą było jednym z warunków przetargu.

Istotnym czynnikiem była niska awaryjność samochodów Mitsubishi, znajdująca potwierdzenie w publikowanych regularnie rankingach niezawodności aut.

Dostawy Mitsubishi L200 zapewniają autoryzowane placówki Mitsubishi Motors Japan Motors w Warszawie i Bielsku-Białej. Pierwsze auta zostały przekazane na początku listopada a do 17 listopada pracę w policji podejmie 66 Mitsubishi L200, objętych wraz z zabudowami i wszystkimi dodatkowymi elementami wyposażenia oraz specjalistyczną adaptacją, 2-letnią gwarancją producenta bez limitu kilometrów.

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment